Atlantikin tam ortasında ilginç bir otel

Amerika'da, Atlantik Mezarlığı olarak bilinen bölgede yer alan Frying Pan Kulesi otele dönüştürüldü. 


İnsanlardan uzak bir şekilde inzivaya çekilmek isteyenler bu otelden yer ayırtıyor.

Atlantik Mezarlığı olarak bilinen bölgenin en güney ucunda ve Kuzey Carolina sahilinden 55 kilometre uzaklıkta yer alan Frying Pan Kulesi, her şeyden kaçış için bir numaralı yer. Bu otelde konaklayan konuklar Atlantik'in uçsuz ve bucaksız manzarasının keyfini çıkarıyor.

Dikme kalıplara oturtulan bu tarih deniz fenerine ulaşmanın tek yolu helikopter veya tekne. Çoğunlukla ziyaretçiler tarafından helikopter kullanılıyor. Sekiz ila 12 konuk ağarlayabilecek olan Frying Pan Kulesi'nin sekiz yatak odası var. İç kısmında odalardan başka mutfak, tuvalet ve bilardo odası da bulunuyor. Üst kısmında ise altı hamak yer alıyor.

Otelin yemekleri özel bir şef tarafından yapılıyor. Onun için ise konaklamak için ayrı bir oda bur.

Otelde konukların keyifli vakit geçirebilmeleri için birçok aktivite tasarlanmış. Atlantik'in mavi sularına dalarak mercan kayalıklarını keşfedebilir veya tekne kiralayarak balık tutmaya çıkabilirsiniz.

Atlantikin tam ortasında ilginç bir otel: Frying Pan Kulesi

1854 yılında inşa edilen kule 110 yıl boyunca deniz feneri olarak kullanıldı. Bir süre kullanım dışı kalan kule yeniden deniz feneri görevine devam etmeye başladı. Sonraları ise otel olarak tasarlanarak insanların ilgisini çekmeye başladı.

Otelde üç gün konaklamanın fiyatı kişi başı 509 dolar. Bu fiyatın içinde konukların helikopter ile otele geliş ve gidişi de dahil. Geçenlerde otelde konaklayan ünlü seyahat yazarı Gavin Haines ise Frying Pan Kulesi'ni şu şekilde açıklıyor: Eşi benzeri olmayan, alternatif bir şey arıyorsanız tam sizin için,