Banyan Tree Bodrum’a geldi

Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali'de otel ve tatil köyü işleten Banyan Tree, Nef Yalıkavak Projesi'yle Türkiye’ye geldi. Banyan Tree, böylece ilk kez Avrupa pazarına girmiş oldu.


İstanbul’da satış grafiği yüksek projeler gerçekleştirmesiyle tanınan Nef Gayrimenkul, Nef Yalıkavak Pojesi'le Bodrum’a geldii dokuz villa ve rezidanstan oluşan 300 milyon euroluk projenin işletmeciliğini ise dünyanın önde gelen ultra lüks otel zinciri Banyan Tree yürütecek.

Asya, Amerika, Afrika ve Orta Doğu’da 28 farklı ülkede, 40’ı aşkın otel ve tatil köyü ile hizmet veren Banyan Tree, böylelikle ilk kez Avrupa pazarına girmiş oldu.

 Phuket, Maldivler, Seyşeller, Bali gibi önemli destinasyonlardaki otel ve tatil köylerinin yanısıra 66 SPA merkezi, 80 mağaza ve üç golf sahasıyla ile dünyanın önde gelen premium resort, hotel, konut ve spa işleticisi ve geliştiricisi konumunda yer alan Banyan Tree markası Nef ile 10+10 yıl şeklinde anlaşma imzaladı. Projedeki 70 odalı 30 özel rezidansın işletmeciliğini alan Banyan Tree Otel 2019'un yazında misafir ağırlamaya başlayacak.

Zengin Uzak Doğuluları getirecek

Banyan Tree’nin Çin ve Ortadoğu pazarında güçlü olduğunu belirten Erden Timur, bu işbirliği sayesinde varlıklı Asyalı turist Bodrum’a geleceğini ifade etti.

Projedeki 30  özel rezidansın işletilmesinin Banyan Tree’ye ait olacağını bildiren Erden Timur “Banyan Tree Oteli 2019 yazında açılacak. Geriye kalan ve 2018 yazında teslimini planlıyoruz,” dedi.

Timur, şöyle konuştu:

“Bodrum’a yerli turist gelir algısını yıkmak istiyoruz. Banyan Tree’den rezidans alan bir yatırımcı, her yıl belirli bir süre Bodrum’da kalıp, diğer zamanlarda konutunu Banyan Tree’nin işletmesine verebiliyor ve gelir elde edebiliyor. Ayrıca dilerse Bodrum’da kalmak yerine, bu hakkını Banyan Tree’nin bulunduğu Tayland, Vietnam, Meksika, Maldivler gibi yerlerde de kalarak değerlendirebiliyor.”