Bir sihirbaz seyahatnamesi: The Road Trick

Red Bull TV’nin yeni serisi The Road Trick, dünyaca ünlü illüzyonist Adam Trent’in 13 ülkeyi kapsayan gezisini sergiliyor. 

Gezdiği ülkelerde yeteneklerini kullanarak ilerleyen Trent, bildiğimiz turistlerin aksine diğer kültürlerin sihre nasıl baktığını göstermek ve illüzyonun insanlar arasındaki en hızlı anlaşma yolu olduğunu kanıtlamak için çeşit çeşit insanı illüzyona davet edecek. 10 bölümlük The Road Trick tüm dünya ile aynı anda 11 Mayıs Perşembe günü www.redbull.tv adresinde yayına giriyor.

Amerika’nın Kolorado Eyaleti’nde doğan Adam Trent ilk illüzyon gösterisini gerçekleşyirdiğinde 9 yaşındaydı. O günden bugüne yeteneklerini geliştiren Trent, ‘sihir en kolay iletişimdir’ sözünden yola çıkarak 13 ülkeyi gezdi.

Farklı kültürden insanlarla tanıştı ve onlara illüzyonun şaşırtıcı dünyasını göstererek aradaki farklılıkları, anlaşmazlıkları kırdı. Gezilerine illüzyon yaparak devam eden Trent, yalnızca farklı kültürlerden insanlarla değil, o ülkelerdeki değişik iş kollarında çalışan insanlarla da sihrin birleştirici gücüyle iletişim kurdu. Trent’in bu büyüleyici hikâyesini anlatan The Road Trick, Fas’tan başlayarak Avrupa’nın içlerine doğru uzanıyor.

11 Mayıs Perşembe günü www.redbull.tv adresinden yayınlanmaya başlanacak olan The Road Trick, 10 bölümden oluşuyor. İlk bölümde Trent’in Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye  yolculuğunun ayrıntıları anlatılırken sihrin ‘karanlık’ tarihiyle buluşulacak.

İkinci bölümde Avrupa’nın müzikal başkenti Viyana’ya gidecek olan Trent, opera ile sihrin kesişimini seyircilerle paylaşacak.

Üçüncü bölümde Berlin ve Çek Cumhuriyeti’ndeki sirk çalışanlarıyla bir araya gelecek olan ünlü sihirbaz, dördüncü bölümde Amsterdam ve Kopenhag’da sihrin aşk hayatını nasıl etkilediğini anlatacak. Monte Carlo’da sihrin sınırlarını zorlayarak Grand Prix bileti kazanmaya çalışacak olan Trent, Floransa’da tarihin kanlı sırlarını aralayacak. Alp Dağları’nda yodeli deneyimleyecek olan Trent, Paris’in yeraltı mezarlarında ve Barselona’nın antik Catalan kültüründe sihri arayacak. Yolculuğuna Fas’ta son veren Trent, Büyük Sahara Çölü’nün yalnızlığında, yerel şamanlarla buluşarak doğanın sunduğu materyallerle bir illüzyon şovu hazırlayacak.

Her bölümü yeni bir heyecanla dolu olan Road Trick, her biri 30 dakikalık 10 bölümüyle izleyicilerine bir sihirbazın kültürlerarası yolculuğunu anlatıyor.