Booking.com'dan kamuoyuna açıklama

Booking.com, mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik itirazı reddetmesine iilişkin olarak yazılı bir açıklama yayınladı.


Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:


"Mahkemenin ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına yönelik itirazımızn reddine karar vermesi hayal kırıklığı yaratmıştır.

Gerekçeli kararın her bir tarafa tebliğini takiben iki haftalık yasal süre içinde karara itiraz edeceğimizi bildiririz. Türkiye yasalarına ve hukukuna her zaman bağlı kalacağımızı bu vesileyle yinelemek isteriz. Dolayısıyla itirazımızın değerlendirileceği süre içerisinde Türkiye'den Türkiye içerisine yapılan işlemlere erişim mümkün olmayacaktır.

Ancak Türkiye'den yurt dışına ve yurt dışından Türkiye'ye rezervasyon hizmetlerimiz kesintisiz devam edecektir. Hizmetlerimizin, Türk turizmine katkıda bulunmak adına bizimle işbirliği yapan 13 binden fazla otel için hatırı sayılır bir konaklama potansiyeli ve katma değer yarattığına inanıyoruz. Birçok otel, ihtiyati tedbir kararının yol açtığı hizmet kesintisinden telafisi çok zor olan ölçekte zarar gördüğünü beyan etmiş ve davaya müdahil olmuştur. Dolayısıyla dava ile ilgili haklılığımıza dair inancımız devam etmektedir."