DOSTUM Projesi doğa yürüyüşleriyle ekonomiye can veriyor

Türkiye’nin doğa sporları ve turizm merkezi olan DOSTUM, doğa yürüyüşleri(trekking) ile alternatif turizm çatısı altında ekonomik boyut kazanmaya ve büyümeye devam ediyor.


İnegöl Belediyesi DOSTUM Projesi, hem doğal güzellikleri yaşamak hem de spor isteyenleri bir araya getiriyor. DOSTUM’un profesyonel rehber eşliğinde hafta sonları düzenlediği turlarla hem ekonomi hareketleniyor hem de doğal güzellikler keşfediliyor.


Toplam 80 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan DOSTUM, 2,5 milyon TL’lik yatırımla İnegöl’e katkı sağlayacak projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra DOSTUM ile kültürel zenginlikler de tanıtılırken, İnegöl’ü cazibe merkezi haline getirmek ve pozitif sosyal katılıma katkı sağlamak da amaçlanıyor.

İnegöl’ün keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri DOSTUM Projesi ile trekking severleri şehrin stresinden kurtulmak için yepyeni rotalara davet ediyor. Yürüyüşler; Oylat, Boğazova, Çelebi Yaylası, Fevziye Kanyonu, İznik Sansarak Kanyonu, Muradiye Atatürk Köşkü – Erikli, Hilmiye Darıtepe Orman Kulesi, Osmaniye-Bozcaarmut ve daha birçok rotadan oluşuyor.

Alanda ayrıca kano (deniz bisikleti), kampçılık, balık tutma, atv safari, motocross ve off-road, bisiklet, okçuluk, yamaç paraşütü ve hafif hava araçları uçuşları düzenleniyor.