Eskişehir’in parlayan yıldızı TASİGO

Polimeks, Eskişehir – Bademlik’te inşa ettiği ve işletmeciliğini üstlendiği termal otel ve SPA merkezi TASİGO Eskişehir ile turizmde iddiasını ortaya koydu. 


TASİGO Eskişehir iç turizmin gözdesi Eskişehir’in parlayan yıldızı oldu.

Türkiye’nin en büyük uluslararası müteahhitlik şirketlerinden Polimeks, Eskişehir Bademlik’te inşa ettiği ve geçtiğimiz Kasım ayında TASİGO markasıyla işletmesini üstlendiği termal otel ve SPA merkezi TASİGO Eskişehir ile turizm alanında iddiasını ortaya koydu. Zincir otel markası yaratma hedefinin ilk halkası olan otel; yoğun ilgi gördüğü kış döneminden bahara geçerken misafirlerine pek çok yenilik sunacak.

Hayata geçirdiği projeleriyle mimariye, tasarıma ve içinde bulunduğu bölgeye katkı sağlamayı hedefleyen Polimeks, Eskişehir Bademlik’te inşa ettiği ve geçtiğimiz kasım ayında TASİGO markasıyla işletmesini üstlendiği oteliyle, yerli turizmin gözdesi Eskişehir’de fark yarattı. Termal otel olma özelliği yanı sıra; toplantı oteli konseptine de uygun olan TASİGO Eskişehir’de pek çok ulusal ve uluslararası etkinlik gerçekleştirildi.  Son olarak tarihinde ilk kez Eskişehir’de milli maç oynayan A Milli Futbol Takımı’na ev sahipliği yapan ve Eskişehir’in  turistik değeri en yüksek bölgesi Odunpazarı’nda bulunan TASİGO Eskişehir, bahar dönemine hazırlanırken; misafirlerine hem aktivite hem de mutfak olarak yepyeni fırsatlar sunacak.

Hedef yeni oteller 

Konuyu değerlendiren Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, uzun vadeli zincir otel hedeflerinin ilk halkası olarak gördükleri TASİGO Eskişehir’in, kısa sürede yakaladığı başarı ile gurur duyduklarını söyledi. “Eskişehir gibi Türkiye’nin her anlamda hızla gelişen ve yerli turizmin gözdesi olmuş bir kentinde hem termal değerleri hakettiği kalitede sunuyoruz hem de her türlü ulusal ve uluslararası kongreye ve toplantıya evsahipliği yapabilecek bir altyapıya sahibiz,” diyen Tabanca,  istihdam ve turistik değer yaratma anlamında Eskişehir’e katkıda sağladıklarını ifade etti.

Tabanca, özellikle Eskişehir halkının da otelden faydalanabileceği gastronomi, termal, spor ve eğlence odaklı aktiviteleri hayata geçireceklerini söyledi ve sözlerini “Polimeks olarak hayata geçirdiğimiz her projeyle bölgenin potansiyellerini ön plana çıkarmaya, istihdam ve turistik değer yaratmaya odaklanıyoruz. Markamızın yeni halkalarını önümüzdeki dönemde farklı ülke ve şehirlerde de göreceksiniz” diye sürdürdü.

Macera parkı geliyor

Üç ortağından ikisinin Eskişehirli olduğu Polimeks’in girişimleriyle hayata geçen TASİGO, kentin yüksek kaliteli konaklama ihtiyacını da karşılıyor. Ağaçlık bir arazi içerisine doğaya zarar vermeden ve ağaç konumları dikkate alınarak inşa edilen otel,  Eskişehir’in turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkarılmasında da önemli bir katkı sunuyor. Başarıyla geçen kış döneminin ardından, bahara baştan aşağı yenilenen, Aden Spa Merkezi, People Restaurant ve birçok diğer aktiviteyle girecek olan otelin en büyük sürprizi ise hemen yanı başındaki alanda kurulacak olan macera parkı olacak. Çocuklardan yetişkinlere kadar pek çok yaş gubuna yönelik aktiviteyi barındıracak olan tesis, alanında ilk olma özelliği taşıyor.