Hindistanlı turizmciler Muğla gezisini tamamladı

Hindistan turizm birliği (Travel Agents Federation of India) yetkilileri Muğla gezisini tamamladı.Hindistan turizm pazarının yüzde 80'inde söz sahibi olan TAFI Başkanı Praveen Chugh ve beraberindeki heyet; Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği ile Türk Hindistan Turizm Konseyi'nin davetiyle Muğla'ya geldi.

Hindistan heyeti, DOKTOB yetkilileri ile birlikte Hilton Dalaman Sarıgerme Resort Otel'de, hava yolu şirketlerince düzenlenen sunuma katıldı.

Fethiye, Marmaris ve Dalyan'ı gezen heyete, Muğla'nın doğal ve tarihi güzellikleriyle turizm potansiyeli hakkında bilgiler verildi. Heyetin birliğin kongresi için otel aradığı bildirildi.

Yaklaşık bin 400 üye ile Hindistan'da havayolu ve tatil organizasyonlarının yüzde 80'inde söz sahibi olduklarına işaret eden TAFI Başkanı Praveen Chugh "Muğla, Hint turistlerin beklentilerini karşılayabilir. Buraya bazı Hint turistler gelebilir. Biz bazı yada bir takım dediğimiz zaman bunlar milyonlarla ifade edilen rakamlardır. Büyük bir ülkeyiz," dedi.

"Hintler Türkiye'yi daha sık ziyaret edecek"

Hint vatandaşların artarak seyahat alışkanlığı kazandığını ve başka ülkeleri ziyaret etmeyi tercih ettiklerini vurgulayan Chugh, şöyle konuştu: "

Türkiye Hintler tarafından daha sık ziyaret edilecek. Üç günlük ziyaretimiz süresince, Muğla'nın Hint vatandaşların beklentisinin çok üzerinde güzellikler sunabileceğini gözlemledim. DOKTOB ve TITC'e daveti için çok teşekkür ediyorum."

"Kongre düzenledikleri ülke çok büyük popülarite kazanıyor"

Muğla'nın tanıtımı için dokuz aydır çaba harcadıklarını ifade eden DOKTOB Halkla İlişkiler Sorumlusu Fulya Okutur da "TAFİ, Hindistan'ın en büyük acente birliği, yaklaşık bin 400 üyesi var. Hindistan turizminin yüzde 75-80'ini temsil ediyor." dedi.

TAFİ başkanı ve beraberindeki heyete Fethiye, Marmaris ve Dalyan'ı tanıtma imkanı bulduklarını bildiren Okutur, heyetin beklentilerinin çok üzerinde bir güzellikle karşılaştıklarını ifade ettiğini söyledi.

TAFI'nin her sene yurt dışında olağan kongresini düzenlediğini bildiren Okutur şunları kaydetti:

"Malezya, İsrail gibi ülkelerde  düzenlenen kongrenin Muğla'da düzenlenebilmesini sağlamak için çalışıyoruz. Şartlar oluşursa, istenilen uçuş imkanları ve destekleri alabilirlerse kongreyi burada yapacaklar. Bu yapılan kongreler çok önemli çünkü kongre yaptıkları yer Hindistan'da çok ciddi bir popülariteye ulaşıyor."