Hint düğünü VE MICE sektörü bir araya geldi

Inventum Global Workshop basın toplantısı, Hint düğünü ve MICE sektörünü bir araya getirdi.


Dünyanın dört bir yanından düğün ve MICE sektörünün en önemli temsilcilerini 28 Mayıs ile 1 Haziran 2017 tarihlerinde Antalya Rixos Premium Belek’te bir araya getirecek olan ‘Inventum Global Workshop’un basın toplantısı 28 Mayıs 2017 Pazar günü gerçekleştirildi.


Türkiye’nin en büyük MICE operatörlerinden olan Inventum Global ile Hindistan’ın Etkinlik ve Eğlence Yönetimi Birliği (EEMA) iş birliği ile düzenlenen ve 4 gün sürecek olan Inventum Global Workshop’un ayrıntılı programının paylaşıldığı basın toplantısında Türkiye ve Antalya’nın Hindistan düğün etkinliği sektöründeki önemi anlatıldı. Basın toplantısına Hindistan, Rusya ve Ukrayna’dan basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıda konuşan Inventum Global  Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, Hindistan'dan 100'ün üzerinde premium düğün acentasının CEO düzeyinde katılım sağlayacağı zirvenin Hindistan ve Türkiye turizm tarihindeki en büyük tanıtma hareketi olacağını söyledi.

Zirvenin Hint etkinlik sektörüne Antalya'nın tanıtılması için büyük önem taşıdığını ifade eden Özpak, "Inventum Global Workshop'ta karşılıklı faydalı bir model üzerine inşa edilecek güçlü ve derin bir ortaklığın temelleri atılacak," dedi.

Özpak, zirveye Hindistan'ın önemli acentalarının yanısıra Rusya ve Ukrayna MICE pazarının yüzde 90'ına hakim en büyük acentalarının katılacağını açıkladı.

EEMA Başkanı Sabbas Joseph de “Türkiye ileortak kültürel avantajlara sahibiz. Misafirperverlik bunun başında geliyor. Lokasyon, doğal güzelliği ve hizmet kalitesi de çok büyük avantaj. Antalya’da düzenlenecek bu zirveyle de bu bölge cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Rixos Belek Premium Genel Müdürü Özgür Cinkılıç da zirvenin turizme ve Antalya’ya katkısından dolayı büyük destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi. Cinkılıç, ev sahibi oldukları düğünlerde memnuniyetin en üst seviyede olmasına büyük önem verdiklerini belirterek, “Bir Hintlinin hayatındaki en önemli etkinliği düğünü. Bunu unutulmaz kılmak için Türk misafirperverliğini göstermeye büyük özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Rixos Hotels  ve Türk Hava Yolları'nın ana sponsorluğunda düzenlenecek olan  Inventum Global Workshop, 29 Mayıs Pazartesi günü KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu açılış konuşmalarıyla başlayacak. Zirvede Türkiye’nin en önemli otellerinin dışında, Dubai, Tanzanya, Mauritius, gibi dünyanın önde gelen turizm ülkelerinden de çeşitli zincir oteller ve havayolu şirketleri düğün ve MICE acentaları ile bire bir görüşmeler gerçekleştirmek için stantlarında yerlerini alacak.