Maçka Hilton Parksa kapanıyor

 İstanbul Maçka’da yer alan Hilton Parksa Oteli haziranın sonunda kapanıyor. Sabancı Grubu, dünya otelcilik devi Hilton ile İstanbul’da yollarını ayırma kararı aldı.
 Sabancı Grubu’na bağlı Tursa'ya ait olan İstanbul Maçka’daki Hilton Parksa gelecek ayın sonunda kapılarını kapatacak.

Dünya gazetesinden Kerim ÜLKER'in duyurduğuna göre  30 hazirandan itibaren odaları boşaltma kararı alan Hilton Parksa uluslararası otelcilik devinin son dönemde İstanbul’da kapattığı ilk otel olacak.

Bilindiği üzere Sabancı Grubu’na bağlı Tursa'nın dört oteli vsr. Otellerin tamamı Hilton ile birlikte çalışıyor. Bu oteller ise 309 odalı Ankara Hiltonsa, 308 odalı Adana Hiltonsa, 186 odalı Mersin Hiltonsa ve 199 odalı Hilton Parksa.

1990’da kapılarını açan Hilton Parksa İstanbul depreminden büyük yara almış, 2000’de kapılarını tekrar açmıştı. Sekiz toplantı odası olan Hilton Parksa 30 Haziran 2017'de, 27 yılın ardından hizmetini tamamlamış olacak.

Hatırlanacağı gibi Sabancı Grubu, turizmde büyümeyi planlamış, dört olan otel sayısını Antalya’da bir, İstanbul’da da iki yeni otelle artıracağını duyurmuş, ancak büyüme planını gerçekleştirememişti.