OTSAD Başkanı Kırk TÜRSAB Başkanlığı'na aday olabilir

Ortadoğu Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı için aday olabileceğini açıkladı.


Gastronomi Turizmi Derneği (GTD) ile Türk mutfağının tanıtılmasına yönelik olarak geçen hafta imzalanan işbirliği protokolünün imza töreninde konuşan Hüseyin Kırk, şimdilik aday olmadığını, ancak önce diğer adayları göreceğini ve durumu değerlendireceğini ifade etti.

 Kırk “Önce mevcut adayları bir görelim. Biz diğerleri gibi çıkıp; biz adayız demeyiz. 10 bin üye bizi işaret ederse biz arkadaşlarımızla değerlendiririz” dedi.

Turizmgunlugu.com’a adaylığına ilişkin olarak bilgi veren Kırk, başkan adaylarından Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya ile henüz hiçbir iletişiminin olmadığını söyledi.

Diğer aday Hasan Erdem’le de işbirliğinin söz konusu olmadığını belirten Kırk, şöyle konuştu:

“Biz aday olursak Cumhurbaşkanı’na kadar çıkar projelerimizi anlatırız. Her şeyden Önce TÜRSAB’ın seçim sistemi yanlıştır. Her ilde sandık kurulup her üye acentenin oy vermesi sağlanmalıdır. Aday olup Başkan seçilirsek ilk yapacağımız iş ‘Bölgesel Yürütme Kurulları’nı kaldırmak olacaktır. TÜRSAB yıllardır bu hantal yapıyla çalışmıştır, artık bu bitmelidir. BYK’lar yerine her ile bir temsilci vermek yeterlidir.”