Park Inn by Radisson Asia açılıyor

Park Inn by Radisson'un beşinci oteli Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık açılıyor.


Park Inn by Radisson markasıyla İstanbul Kavacık’ta açılacak olan yeni otel için anlaşma imzalayan Rezidor, İstanbul’da büyümeyi sürdürüyor.

Markanın beşinci oteli Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık, 2017’nin ikinci çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak.

 Dünyanın en hızlı büyüyen otelcilik şirketlerinden biri olan ve Carlson Rezidor Hotel Group bünyesinde yer alan The Rezidor Hotel Group, Türkiye’de açılacak yeni Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık Oteli için anlaşma imzaladı. Otelin açılmasıyla Rezidor’un Türkiye portföyünde olan ve halen inşaat halinde ve faaliyette olan otellerin sayısı 24’e yükselecek. Rezidor’un Park Inn by Radisson markasının İstanbul’daki beşinci oteli olacak Park Inn by Radisson Asia Istanbul Kavacık Oteli’nin 2017’nin ikinci çeyreğinde açılması öngörülüyor.

The Rezidor Hotel Group Başkan Yardımcısı ve Geliştirmeden Sorumlu Üst Yöneticisi Elie Younes, Konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Radisson Blu, İstanbul’daki lüks oteller arasında üst segmentin en büyük markası olmaya devam ediyor. Park Inn by Radisson markamızla pazarın orta segmentinde büyümek için bu ivmeden yararlanmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin uzun vadeli potansiyeline inanıyoruz ve hem mevcut, hem de yeni iş ortaklarımızı dünya klasmanındaki markalar portföyümüzle ülke çapında otellere ve resortlara yatırım yaparak bizimle birlikte büyümeye davet ediyoruz.”

110 odalı

İstanbul’un Anadolu yakasındaki otel Boğaz’ın kuzey ucundaki Beykoz ilçesinde yer alıyor. Avrupa’yı Asya’ya bağlayan TEM (Trans European Motorway) otoyoluna yakınlığıyla mükemmel erişim ve görünürlüğe sahip olan otel, Atatürk Uluslararası Havaalanına 35 km, Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanına ise sadece 25 km mesafede.

Çağdaş ihtiyaçlara göre tasarlanan 110 oda ve süitle hizmet sunacak olan otelin uluslararası mutfaklı restoranı ve barı gün boyu açık olacak. Balo salonu dahil çeşitli etkinlik ve toplantı mekanlarının yanı sıra otelde bir spor salonuyla hamam ve bakım odaları içeren bir spa da yer alacak.

Hareketli bir iş bölgesinde bulunan otel, Boğaz Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gibi önemli geçiş noktalarına, İstinye Park ve Meydan gibi alışveriş merkezlerine kolay ulaşımın yanı sıra ünlü Türk konukseverliğinin keyfini çıkarma imkanı da sunuyor.

Keçeli: The Rezidor Hotel Group ile işbirliğine girmekten memnunuz

Pusula Ticari Yatırım ve Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Keçeli de şöyle konuştu:

“İstanbul’daki en büyük uluslararası otel işletmecilerinden The Rezidor Hotel Group ile işbirliğine girmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Park Inn by Radisson markasının gerek Türkiye’deki, gerekse yurt dışından kurumsal pazara hitap edeceğine inanıyoruz. Dünyanın en önemli finansal merkezlerinden biri haline gelecek olan İstanbul Uluslararası Ticaret Merkezine (IIFC) yakın konumu, otel açısından çok avantajlı olacak.”