Ünlü şefler gurme festivalinde buluştu

Dünya mutfaklarından tatların tek çatı altında buluştuğu Gurme Festivali 13-14 Mayısta, Ankara Cer Modern'de düzenlendi.


Ünlü şefler, Cer Modern’de düzenlenen eşsiz lezzet şöleni ankara Gurme Festivali’nde buluştu.

Restoranlar, yemek atölyeleri için doğal ve organik üretim gerçekleştiren firmaların katıldığı festivalde, geleceğin şef adayları farklı kategorilerde yarıştı.

Türkiye ve dünyanın dört bir yanından Ankara'ya gelen ünlü yemek şefleri, Cer Modern'de düzenlenen Ankara Gurme Festivali’nde buluştu.

Etkinliğe katılan Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı Zeki Açıköz, Türk mutfağının dünyada ilk beşe girdiğini, ancak gönlünde birinci olduğunu, dünyanın farklı ülkelerinin de böyle düşünmesi için Türk yemeklerini duyurmak gerektiğini ifade etti.

Festival boyunca geleceğin şef adayları farklı kategorilerde yarıştı. Açıköz, bu tip etkinliklerde yarışmaya katılanların çoğu zaman haklarının yendiğini ve jürinin kendi görüşüyle karar verdiğini düşündüğünü, bunun önüne geçmek için yarışmanın Türkiye'de ilk defa noter huzurunda gerçekleştirildiğini söyledi.

Etkinliğe katılan manken ve yemek kitabı yazarı Gizem Özdilli de festival kapsamında gerçekleştirilen workshopta, 21 günde bir beden küçülten özel formülünü uygulamalı olarak anlattı. Festivale restoranlar, yemek atölyeleri, doğal ve organik üretim firmalaroı katıldı.