WTF Afrika turizminin geleceğine yön verecek

World Tourism Forum Afrika’da turizmin geleceğine yön verecek.

Dünyanın her kıtasında turizmin nabzını tutan, sektöre yön veren liderler, bürokratlar politikacılar,iş adamları,otelciler, tur operatörleri ve global şirketlerin üst düzey yöneticilerini bir araya getiren World Tourism Forum; 2017 Ekim Ayında, Afrika’nın dünya turizmindeki önemini konuşmak üzere,  Gana’nın dünyaya açılan kapısı olarak bilinen başkent Akra’da gerçekleşecek.

World Tourism Forum Global Meeting 2017’de, dünyanın dört bir yanından bakanların katıldığı “Tourism 20” toplantısı kapsamında İstanbul’da ağırlanan Gana Turizm, Sanat ve Kültür Bakanı Catherine Afeku ile bir araya gelen World Tourism Forum Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı; Africa Summit için ön görüşmeleri gerçekleştirdi ve Nisan ayında yapılan Gana ziyaretinde protokol imzalandı.

Africa Summit Gana Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde gerçekleşecek

Ülkelerarası turizm iş birliklerinin ve turizmin birleştirici gücünün ele alındığı  “Brings Leaders Together” mottosuyla gerçekleşen Global Meeting sonrası, 7-9 Nisan tarihleri arasında World Tourism Forum Yönetim Kurulu üyeleri,  Gana Turizm Sanat ve Kültür Bakanı, Gana Turizm Otoritesi CEO’su, Gana Turizm Federasyonu Başkanı ve Gana Otelciler Birliği Başkanı'nın ev sahipliğindeki Gana ziyaretinde Africa Summit için ortak çalışma modeli oluşturuldu.

Ziyaret sırasında  World Tourism Forum Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, Gana Cumhurbaşkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo’yu makamında ziyaret ederek World Tourism Forum ve Africa Summit buluşması hakkında bilgi verdi.

Ekim 2017'de gerçekleştirilmesi öngörülen Africa Summit Protokolü'nün imzalanmasından sonrası görüş bildiren World Tourism Forum Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı “Sektörel bilgilerimizi paylaşacağız, turizmin geleceğini masaya yatıracağız ve Afrika  turizmini daha iyi hale getirmek için iş birliği yapacağız.” dedi.

Turizm duayenleri Gana’nın dünyaya açılan kapısı Akra’da buluşacak

Afrika’da turizmin geleceğinin şekilleneceği World Tourism Forum Africa Summit ekim ayında, Kempinski Hotel Gold Coast City’de 400’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilecek.

Gana Cumhurbaşkanlığı'nın himayesinde, Afrika ülkelerinin turizm bakanları, Afrika ülkelerinin tanıtım ofislerinin başkanları, otelciler, tur operatörleri, seyahat acentaları ve turizm yatırım şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yanı sırason dönemlerin ünlü  sosyal medya fenomenlerininde katılacağı dev zirveye çok sayıda  ulusal ve uluslararası basın mensubunun katılması bekleniyor.