Alman turistlerin tercihi yine Türkiye

Türkiye’deki fiyatların diğer ülkelere göre üçte bir ucuz olması Türk kıyılarını bu yıl Alman turistler için yine cazip hale getirdi. Beklentiler geçen yıla göre daha fazla Alman turistin tatilini, Türkiye’de geçireceği yönünde.


Amanya ile Türkiye arasında çıkan siyasi krizler ve Türkiye’deki terör saldırıları nedeniyle geçen yıl Alman turistler, Türkiye yerine Avrupa’nın güneyindeki ülkeleri tercih etti. Ancak bu yıl ivmenin tekrar Türkiye’ye yönelmesi bekleniyor.

Alman turistlerinin tercih ettiği ülkelerin başında gelen İspanya, Yunanistan ve Portekiz’deki oteller, yoğun talep nedeniyle fiyatları yükseltince Alman turistler bu ülkeler yerine yine Türkiye’ye yöneldi. Der Spiegel dergisinin internet sayfasında yayınladığı haberine göre 2016 yılı ile karşılaştırıldığında bu yaz daha fazla Alman turistin tatilini Türkiye’de geçireceği görülüyor.

Son dakika rezervasyonları arttı

Spiegel, seyahat acentelerinden edinilen bilgiye dayanarak Türkiye’deki otel fiyatlarını çok uygun olduğunu yazdı. Bunun da turistler için tercih sebebi olduğu bildirildi. Der Spiegel, özellikle son dakika rezervasyonlarda Türkiye’ye tercih edenlerin sayısında artış olduğunu yazdı.

Dergi, Türkiye’deki otel fiyatlarının diğer ülkelere göre üçte bir oranında olduğunu, bu nedenle de turistlerin yönünü Türkiye’ye çevirdiğini de bildirdi.