Araplardan Ordu'ya 20 milyon dolarlık otel

Arap işadamları, 20 milyon dolarlık otel yatırımı için Ordu'ya geldi.


Katar'dan Ordu'ya gelen bir grup işadamı, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nı 20 milyon dolarlık otel yatırımı için inceledi.

Bir grup Katarlı işadamı Or,du'ya gelerek Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası'nda yatırım yapmayı talep ettikleri arazileri gezerek ilgililerden bilgi aldı.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya'nın yaylada gezdirdiği iş adamları 650 dönüm arazi üzerinde mutabık kaldı.

Kaya, Ordu Valiliğinin yürüttüğü turizm faaliyetleri kapsamında kentte ilk kez ciddi anlamda yatırım yapmak isteyen Arap yatırımcıların geldiğini bildirdi.

Kaya, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Katarlı iş adamları 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na 20 milyon dolarlık otel yapımı için bizden arazi talebinde bulunmuştu. Bu talep üzerine Ordu'ya gelen Arap yatırımcılara istedikleri ölçüdeki araziyi gösterdik. Kendileri hem yaylayı hem de araziyi çok beğendi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yatırım için ilk resmi adımlar atılır. Biz yapılan görüşmelerden oldukça memnun kaldık."

Arap yatırımcıların Ordu'ya otel yapma noktasında gayretli olduklarını söyleyen Kaya, şöyle konuştu:

"20 milyon dolarlık otel yatırımı çok ciddi bir rakam. Böyle bir otelin bölgemize kazandırılmasını çok istiyoruz. Temennimiz Arap iş adamlarının son kararının olumlu olması yönde. İnşallah Ordu adına hayırlı bir gelişme olur ve bu yatırım Karadeniz'e kazandırılmış olur."
Gazeteler