Avrupa'nın önde gelen 10 eğlence parkı

Çocuğunuzla birlikte Avrupa gezisine çıkınca görmeniz gereken ilk 10 eğlence parkı belirlendi.


Çocuklarınızla Avrupa gezisine çıkmaya karar verdiniz, ama onları nasıl eğlendireceğiniz konusunda endişeleriniz var.


Çocukların tatilde görmekten keyif aldığı yerler şüphesiz ki eğlence parkları. Avrupa ülkelerinde yüzlerce eğlence parkı var. Bunların arasından çocuklarınızın ilgisini çekebilecek olanları belirlendi.

1. Disneyland, Fransa
Disneyland eğlence parkı, dünyanın en farklı konseptine sahip parklar arasında başrolde. Bu parkı görmek içinse Japonya’ya veya Amerika’ya kadar gitmenize gerek yok. Fransa’da yer alan Disneyland Paris, çocuklarınız için eşi bulunmaz bir eğlence parkı. Sokak gösterileri, masallardan ve çizgi filmlerden fırlamış gerçek kahramanlarI, klasik eğlence parkı araçları, muazzam hava fişek ve ışık şovları, Uyuyan Güzel Kalesi ve daha birçok şeyle, çocuğunuzla birlikte eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak.

2. PortAventura, İspanya
PortAventura, Barselona’nın güneyinde yer alan bir tatil köyü ve aynı zamanda da büyük bir eğlence parkına ev sahipliği yapıyor. Salou beldesinde yer alan park, yılda 4 milyon ziyaretçiyi eğlendiriyor ve İspanya’nın da en çok ziyaret edilen eğlence parkı. Çocuğunuzla İspanya’ya gitme gibi bir niyetiniz varsa, bu devasa parka uğramadan dönmeyin. Avrupa’nın en çok ziyaretçi çeken 6. parkı olan PortAventura’nın resort kısmında da aqua park bulunuyor. Güney Avrupa’nın en büyük resort oteli olan PortAventura’da konaklamak da farklı bir deneyim yaşatıyor.

3. Futuroscope, Fransa
46 milyondan fazla ziyaretçinin göz bebeği, Futuroscope, Fransa’nın en bilindik ve en popüler eğlence parklarından biri. Avrupa’nın bu konseptteki ilk ve tek parkı olan Futuroscope’ta, çocuğunuzla birlikte inanılmaz güzel vakit geçirebilirsiniz. Fantastik ve büyüleyici görüntüsüyle çocuklarınız bu parka hayran kalacak. 4D efektli oyunlar, birbirinden eşsiz orijinal deneyim yaşatacak oyuncaklar, 3D sürüşleri, canlı performanslar, açık hava etkinlikleri, devasa formatta film izleme imkanı ve çok daha fazlası bu parkta.

4. Europa-Park, Almanya
Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan Europa-Park, Avrupa’da da en popüler 2. resort eğlence parkı. Güneybatı Almanya’nın Rust kentinde yer alan Europa-Park, bünyesinde hem yetişkinler hem de çocuklar için harika imkanlar bulunduruyor.

5. Gröna Lund, İsveç
Stockholm’de konumlanan Gröna Lund Eğlence Parkı, denize sıfır manzarası ile Avrupa’nın en güzel eğlence parklarından biri. Djurgarden Adası boyunca uzanan Gröna Lund’da yaz aylarında açık hava konserleri ve festivaller düzenleniyor. Çocuğunuzla birlikte denizin üstünde sallanan salıncaklara binmeyi mutlaka deneyimlemelisiniz.

6. Tivoli Gardens, Danimarka
Tivoli Gardens, Kopenhag’ın en ünlü eğlence parkı. 15 Ağustos 1843’ten beri hizmet veren bu park, Dyrehavsbakken’den sonra dünyanın en eski 2. eğlence parkı olma unvanına da sahip. Aynı zamanda 4 milyonu aşkın ziyaretçisiyle de dünyanın en popüler 2. eğlence parkı olabilmeyi başarabilmiş. Bu eğlence parkına gitme gibi bir düşünceniz var ise; gitme zamanınızı yılbaşına denk getirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

7. Walibi, Belçika
Belçika’da en çok eğlenebileceğiniz mekanlar arasında ilk sırayı alan Walibi, tam bir aile konseptine sahip. İçerisinde 40 tane birbirinden çeşitli eğlence alanı var ve bunlardan 16 tanesi çocuklar için. Sokak animasyon gösterileri, ünlü Radja River, çılgınların işi Calamity Mine, Walibi’nin en’lerinden.

8. Efteling, Netherlands
Dünyaca ünlü Efteling, gerçekten başka hiçbir eğlence parkına benzemeyen atmosferi ve yaşattığı deneyimlerle, ziyaretçilerinden her seferinde takdir alıyor. Çocuğunuzun kelimenin tam anlamıyla hayranlıkla gezeceği ve eğleneceği bir yer olan Efteling, yılın 365 günü ziyaretçilere açık. Masal dünyasının içine girerken, kameranızı yanınıza almayı sakın unutmayın. İçerisindeki Aquanura Su Gösterisi’nin Avrupa’nın en büyüğü olduğunu not düşmeden geçmeyelim.

9. The Prater, Avusturya
Wiener Prater, Viyana’nın Leopoldstadt bölgesinde bulunuyor. Dünyanın en eski eğlence parklarından biri olan Prater, çocuklarınız ve sizin için gerçekten de dört dörtlük bir yer. Her zaman lunaparklarda gördüğünüz devasa balonlardan çok daha güzeline, Prater’e giderek binebilirsiniz.

10. 1- Legoland Billund, Danimarka
Her şeyin legodan oluştuğu bir eğlence parkı hayal edin; içinde minyatür rengarenk evler, tekneler, ağaçlar, ormanlar, yollar, arabalar, insanlar, hatta ve hatta nehirler olsun. Çocuğunuzu mutlu etme rüyanızı gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız şayet, Danimarka’da yer alan Legoland Billund’un yolunu tutmalısınız. Legoland’de turlayabileceğiniz vagonlar ile parkın her yerini gezebilirsiniz.