Bodrum da yabancı turist oranı yüzde 23

Turizmde en kötü yılı bırakan Türkiye'de yabancı misafir sayısı artmaye başladı. Geçen yıl bodrum otellerini % 99  yerli turist doldururken bu yıl oran %70 yerli, %30 yabancı oldu. 


Rusya ile çıkan uçak düşürme krizinin ardından meydana gelen yabancı turist sayısındaki ani düşüşün Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Rus Devlet Başkanı Putin ile görüşmesinden sonra tersine dönmeye başladığı bildirildi.


Bu yıl bodrum otellerinde Rus turist rezervasyonlarının patladığı ifade edildi.

Geçen yıl % 1 lik orana ulaşan yabancı turist oranı bu yıl yüzde 23'e çıktı. Bodrum Akyarlar’daki iki otelle faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Group Mio Bianco Resort ve Mio Mare otellerinin rezervasyon bilgilerinib bu gelişmeyi doğruladığı duyuruldu.

Konuyla ilgili olarakonuşan Karaderili Group Yönetim Kurulu Başyardımcısı Elvan Karaderili, şunları söyledi:

‘’ 2017 rezervasyonlarımızı  geçen yıl bugüne kadar olan kısmı ile kıyaslamak gerekirse % 23 üzerinde seyrediyor. Geçen yılın üzerinde rezervasyon alacağımıza inanıyoruz.  2017 sezonunda geçen yıldan biraz farklı olarak rezervasyonlarımıza ilave  Rus pazarını görüyoruz.  Misafir dağılımlarımız  % 20 Rus , % 5 Avrupa , % 75 Yerli misafir olarak şekilleniyor. Geçtiğimiz yıl da  bu oran % 99 yerli, % 1 Avrupa  olmuştu.’’

www.karaderiligroup.com