Booking.com davasının görülmesine devam edildi

TÜRSAB'ın online rezervasyon sitesi booking.com'un aleyhine açtığı davada bügün yeni bir duruşma daha görüldü. 


Mahkeme booking.com'a getirilen ihtiyati tedbir kararını yine kaldırmadı. TÜRSAB ise bir sonraki duruşmada turizmcilerin dinlenmesini istedi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB)'nin haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle dünyaca ünlü rezervasyon sitesi booking.com'un aleyjine açtığı davada bugün yeni bir duruşma daha gerçekleştirildi.

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada tarafları dinleyen mahkeme heyeti, booking.com'a konan ihtiyati tedbir kararını kaldırmadı. Davalı taraf booking.com'un avukatları vakit kaybetmeden devam eden tedbir kararının kaldırılması için itirazda bulunacaklarını açıkladı.

Duruşmada TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy ile Genel Sekreter Çetin Gürcün'ün tanık olma talepleri reddelirken Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan ile booking.com'ca gösterilen bir tanığın dinlenilmesine karar verildi.

Bir önceki duruşmaya dokuz tur şirketi, dokuz otel ve turizm şirketi, üç gerçek kişi ile TÜROB ve BODER temsilcileri katılmış ve süreçten gördükleri zararları mahkeme huzurunda anlatmışlardı.