Hilton İstanbul Parksa yarın kapanıyor

İstanbul Maçka'da yer alan Hilton İstanbul Parksa yarın son kez müşterilerine otel hizmeti verecek.

Sabancı Holding'e ait olan ve 27 yıldır otel olarak kullanılan gözde binada, Sabancı Üniversitesi'nin bir dizi eğitim programına sahne olacak.

Sabancı'nın Hilton ile olan işbirliği ise Adana, Mersin ve Kayseri'deki otellerde sürecek. 9 bin metrekare alan üzerinde kurulu Hilton İstanbul Parksa 1990 yılından bu yana otel olarak hizmet veriyor. Otelin işletmesi Hilton'a ait. Dev binanın mülkiyeti ise Sabancı Holding'e ait.

Sabancı ailesi bir süre önce, söz konusu binayı farklı bir biçimde değerlendirmeyi gündemine aldı. Yürütülen görüşmeler sonrası anılan yerin eğitim mekanı olarak değerlendirilmesi kararlaştırıldı. Sabancı Üniversitesi'nin profesyonellere yönelik olan bir dizi eğitim programı söz konusu binada verilecek.

Çalışanlar diğer otellere atanacak

Hilton tarafı da bu sürece ilişkin gelişmeleri personele anlattı. Otel çalışanları, Hilton'un diğer otellerine kaydırıldı.

Hilton ile işbirliği sürecek

Edinilen bilgiye göre Sabancı Holding ile Hilton arasındaki uzun yıllara dayalı ilişki ise sürecek. Kayseri, Adana ve Mersin'deki otellerde tarafların birlikteliği sürecek.