Hotelus Royal mühürlendi

Marmaris'te iflas ettiğini duyuran Hotelus Royal güvenlik gerekçesiyle boşaltılarak mühürlendi. Bayram tatili için rezervasyonu olanlar ise dün de otele gelmeye devam etti.


Muğla'nın Marmaris ilçesinde müşterilerine iflas mesajı atan ve işletmecisi kayıp olan Hotelus Royal mühürlendi.

İflasını mesajla ileten otele arife gününde de rezervasyonu olan vatandaşlar gelmeye devam etti. Karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlık yaşayan tatilcileri polisler başka otellere ve şikayetlerini yapabilecekleri noktalara yönlendirdi.

Otelde zaman zaman tatilciler, otel çalışanları ile emniyet görevlilerinin arasında tartışma çıktı.

Otele yeni gelen bazı tatilciler başka otel arayışına girerken bazıları geri dönmek için ulaşım araçları araştırdı. Tatilcilerin büyük kısmı suç duyurusunda bulundu.

"Otel tamamen boşaltılarak mühürlendi"

Marmaris Kaymakamlığı'nın konuya ilişkin yazılı açıklamasında, sahte rezervasyon işlemlerinden kaynaklanan sıkıntıların haber alınması üzerine rezervasyon yaptıranların mağdur olmaması için kaymakamlığın koordinesinde, ilçe emniyet müdürlüğü, belediye, turizm danışma bürosu, Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB), TURSAB yetkili ve görevlilerini söz konusu otele yönlendirdiği ve çalışma yürütüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, ilk gün fazla rezervasyondan dolayı yer bulamayanlara GETOB'un yer gösterdiği bildirildi ve "Çalışanı kalmayan otelin sağlık ve güvenlik tedbirleri için müşterilerle görüşülmüş ve durum kendilerine anlatılmıştır. Başka otelde kalmak isteyenler için indirimli oteller temin edilmiş, kalmak istemeyenler ise geriye dönmek için otel dışına alınmıştır. Sağlık ve güvenlik için otel tamamen boşaltılarak mühürlenmiştir." ifadeleri kullanıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, GETOB, Belediye personelinden oluşturulan görevlilerce mağduriyetleri engellemek açısından, otel önünde daha sonradan gelebilecek vatandaşlar için bilgilendirme masası oluşturulduğu kaydedildi.

Konuya ilişkin olarak adli ve idari işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Dünya