İngiliz yazardan Türkiye'de tatil çağrısı

Independent Gazetesi Gezi Yazarı Emma Thompson'ın "Türkiye'ye tatile gidin," şeklindeki çağrısı turizmcileri sevindirdi.
 

Bir süre önce gerçekleştirdiği Türkiye gezisiyle ilgili izlenimlerini köşesinde anlatan Thompson, yazısında özellikle Fethiye ve çevresinde yer alan Likya Yolu, tarihi Kayaköy, Pınara antik kenti ve doğa sporlarını övdü. Thompson'ın Fethiye'yi övdüğü yazısıyla ilçedeki turizmcileri mutlu etti.

   
Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Uysal, Türkiye'de geçen yıl terör olayları ve darbe girişimi nedeniyle turizmde kötü bir yılın ardından yeni sezondan umutlu olduklarını söyledi.
   
 55 bin yataklı Fethiye'de yılda ortalama 1 milyon 250 bin turistin ağırlandığını bildiren Uysal, şöyle konuştu:
   
"Yöreye ağırlıklı olarak İngiliz turistler geliyor. Fethiye, Babadağ, Ölüdeniz, Kayaköy, Likya Yolu gibi ünlü tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Independent yazarı Emma Thompson'ın köşesinde Fethiye'yi yazması bizleri gururlandırdı ve sevindirdi."
   
Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER) Yönetim Kurulu Başkanı ve Otel İşletmecisi Mete Ay da İngilizlerin yanısıra birçok yabancı ünlünün Fethiye'yi gezdiğini, Emma Thompson'ın köşesindeki çağrının da kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Gazeteler