KKTC'de turizm ve otelcilik konferansı

7. Uluslararası Turizm ve Otelcilik Pazarlama ve Yönetim Konferansı (Advances in Hospitality and Tourism Marketing and Management-AHTMM) 10-15 Temmuzda KKTC’de gerçekleştirilecek.

DAÜ Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün konuya ilişin açıklamasına göre DAÜ'nün ev sahipliğinde düzenlenecek konferansın açılışı 11 Temmuz 2017 Salı günü saat 11.00’de Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda olacak.

DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç, AHTMM’nin turizm ve konaklama işletmeciliği alanında akademik çevrelerce en bilinen uluslararası konferansların arasında yer aldığını söyledi.

Kılıç, konferansla turizm potansiyelinin bilimsel veriler ve profesyonellerin uygulama sonuçları ışığında tartışılması, uygulanabilir öneriler geliştirilerek potansiyel farkındalığın artırılması ve harekete geçirilmesi, sorunların turizm akademisyenleri, ilgili kamu bürokratları ve sektör temsilcileri gözüyle irdelenmesi ve çözüm önerileri geliştirilmesi hedeflendiğini kaydetti.

Kılıç, bu doğrultuda KKTC'nin turistik kaynaklarının tanıtılması, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, kazanımların sağlanması, turizm potansiyelinin değerlendirilerek geliştirilmesinin amaçlandığını ifade etti.

Konferansta akademik değeri yüksek, ülke turizminin geliştirilmesi hedefine ışık tutacak konularda bildiriler sunulacağını ifade eden Kılıç, dünyada başarılı ve öğretici turizm sektörü uygulama örneklerinin bir araya getirilerek bildiri kitapçığıyla dünya turizm paydaşlarına iletileceğini söyledi.

Hasan Kılıç, konferansa dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek olan 100’ün üzerinde katılımcının Kuzey Kıbrıs’ın gerçekleri ve turizm potansiyelini yerinde göreceğini kaydetti.

Konferansla ilgili bilgilere www.ahtmm.emu.edu.tr adresinden ulaşılabileceği de belirtildi.