Murat Yılmaz Servotel yönetim kadrosuna katıldı

Otel ve gayrimenkul sektöründe 25 yıl başarılı işlere imza atan Murat Yılmaz, turizm ve otelcilik hizmetlerinden sorumlu partner olarak Servotel yönetim kadrosuna katıldı. 

Dünyada 43 ülkede otel ve gayrimenkul geliştirme danışmanlığı hizmeti veren Servotel’de göreve başlayan Yılmaz finans, otel açılışı, otel operasyonu, otel gayrimenkul geliştirme ve yönetimi alanında sektörün en deneyimli isimleri arasında yer alıyor.

Servotel'den önce dünyanın önemli zincir otellerinden Starwood’da beş yıl Orta Avrupa ve Türkiye den sorumlu kıdemlı iş geliştirme direktörü olarak görev yapan Murat Yılmaz, gayrimenkul yatırım şirketi Capital Partners’da 5,5 yıl otel yatırımlarını yönlendirdi.

Dedeman, Marriott, Hilton gibi Türkiye nin ve dünyanın en büyük otel zincirlerinde çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev alan Murat Yılmaz, söz konusu zincirlerin Almanya, Macaristan, Romanya, Kazakistan ve Rusya'daki operasyonlarını yürüttü.

Yüksek otelcilik işletmeciliği öğrenimini Almanya’da Hotelfachschule Koblenz’de tamamlayan Yılmaz, Cornell Üniversitesi'nde  'Otel Gayrimenkul Yatırım ve Varlık Yönetimi' eğitimi aldı. Yılmaz, iyi derece İngilizce ve Almanca biliyor.