Nişantaşı Sofa Otel'i Marriott işletecek

İstanbul Nişantaşı'nda hizmet sunan Sofa Otel'i bundan sonra Marriott Grubu markalarından Autograph Collection’ın işleteceği duyuruldu.


Otellere endüstriyel mutfak sistemleri sağlayan Makpa’nın Sahibi Ali Sözmen ile son dönemlerin en önemli sanatsal etkinliği haline gelen Contemporary Istanbul'un Kurucusu Ali Güreli’nin Nişantaşı’ndaki Sofa Oteli hizmete açıldığından beri özgün yanlarıyla adından söz ettiriyor.Para dergisinde yer alan bir haberde, Sofa’nın sahiplerinin Marriott Grubu markalarından ve henüz Türkiye’ye girmemiş olan Autograph Collection’ı getirerek bundan sonra yollarına bu markayla devam edeceği bildirildi.

Kerem Köfteoğlu imzalı haberde, dünyada 120 tesis işleten Autograph Collection, iş dünyasına son derece kişiselleştirilmiş hizmetler sunan, eşsiz butik deneyimi yaşatan bir marka olarak bilindiğine işaret edildi.

120 tesisin her biri kendine özgü bir yapıya sahip. Her tesis kurucusunun tutkusu, farklı tasarım, yerellikle doğal bir ilişki içinde olma ve farklı bir deneyim yaşatma biçimleriyle öne çıkıyor. Sofa’nın da bu marka altında işletilmeye başlamasıyla otelin girişinin olmayacağı o bölümün tapas restorana dönüştürüleceği belirtiliyor.

Haberde Güreli'nin 2007 yılında oteli açarken otelcilik anlayışını şöyle özetlediği ifade edildi:

“Müşterilerimiz belli bir kültüre sahip, otelden çıktıkları zaman iyi yemek yemesini bilen, belli bir yasam tarzı olan bir kesim. Dolayısıyla bu da bizim personel politikamızdan işletme değerlerimize bütün iş anlayışımızı belirliyor.” Autograph Collection’ı bilen uzmanlar, bu hizmet anlayışının birkaç tık daha yukarıya taşınacağını savunuyor…