Özel korsan kaçamakları

Hotels.com’dan açık denizlerde demir atılabilecek en iyi yerler. 


Yazın da başlamasıyla birlikte macera sezonuna girerken Hotels.com™ konaklanabilecek heyecan verici otelleri açıkladı.

İster denizci yaşamından izler taşıyan okyanusun dibindeki gemi enkazlarını keşfedin ister en gözde korsan limanlarında bir serüvene çıkın... İşte, en iyi korsan kaçış noktaları:

1) Jamaika

Port Royal, Kaptan Henry Morgan’dan John “Calico Jack” Rackham’a ve onun kadın tayfası Anne Bonny ve Mary Read’e, azılı korsanlarla ünlenmiş bir üs durumundaydı.

Kireçtaşı kayalıkları ve güzel plajlarıyla tanınan, ünlü korsan Calico Jack’in sonunda yakalandığı muhteşem Negril’de duraklayın. Karayiplerin kristal berraklığında turkuaz sularından gemilere selam verebileceğiniz Tensing Pen Hotel, konuklarına butik bir lüks sunuyor.

Gecelik 514 TL’den başlayan Tensing Pen Hotel, Hotels.com’da gerçek misafir yorumlarıyla belirlenen ‘Loved by Guests’ (Konuklar Tarafından Sevilen) otellerinden biri. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

Royal Limanı’na (Port Royal) yanaşırsanız Kingston’daki Terra Nova All Suite Hotel’i deneyin.

Hotels.com’da ‘Loved by Guests’ otelleri arasında yer alan Terra Nova All Suite Hotel ’de gecelik 846 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

2) Kayman Brac, Kayman Adaları

Korsanların erzak ikmali için bir cennet olarak gördükleri Cayman Brac, kötü şöhretli korsan Kabasakal ve Kaptan Morgan’ın keresteleri kestikleri ada olarak biliniyor. Bolca gemi enkazının bulunduğu Kayman Adaları, bir korsan kaçamağı arayanlar için en uygun noktalardan biri.

Özel bir plajda yer alan lüks Le Soleil d'Or, West End’de gecelik 1,362 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

3) Campeche, Meksika

Campeche sevimli halk dilini şehri kuşatmaya gelen maceracılardan korumayı başaran uzun bir geçmişe sahip. Parke taşlı sokakları ve pastel renklere bürünmüş İspanyol evleri eski yaşam tarzını anımsatıyor ve korsanları şehirden uzak tutan eski limandaki dev duvar ise hala dimdik ayakta duruyor.

Campeche’nin merkezinde yer alan Hotel Socaire, Katedral ve Maya Mimari Müzesi dahil olmak üzere kültürel mekanlara birkaç adım uzaklıkta bulunuyor. Gecelik 157 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

4) Barbados, Karayip Adaları

Kaptanların ganimetlerini yağmalamak için gemilerini gizli kayalıklara oturtan ünlü Sam Lord’a ev sahipliği eden Barbados, korsan tatilciler için ideal bir yer.

Gerçek korsan stilinde dekore edilen Sea – U Guest House’u, ahşap panelleri ve "şık salaş" görünümüyle gerçek bir korsan gemisinden ayırt etmek güç. Macera arayanlar bir şnorkel kapıp okyanusun dibini kaplayan gemi enkazlarını araştırmaya dalabilirler.

Sea-U Guest House’da oda fiyatları gecelik 406 TL’den başlıyor. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

Balayındaki serüvenciler, bir korsan kaçamağı için cennet vaat eden Little Arches Boutique Hotel’e demir atabilirler. Eklektik bir dekorasyon hazinesi ve Enterprise Plajı’nın beyaz kumlarını kucaklayan ambiyansıyla, kristal berraklığındaki mavi denize doğru yürümeye karşı koymak hayli zor.  Little Arches Boutique Hotel’de gecelik 1,208 TL’ye konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

5) Birleşik Krallık Virgin Adaları

Korsanların gizlenip güç kazanabilecekleri saklı koylarıyla ‘Korsanlığın Altın Çağı’nı destekleyen bu adalar, 18. yüzyılın sonlarındaki korsan faaliyetlerinin perde arkasında yer alıyordu.

Anegada’daki Anegada Beach Club hotel, bir İspanyol kalyonuna ait enkazda gömülü hazine olduğu söylenen Freebooters Point’ten arabayla kısa bir mesafede yer alıyor.

Bu "Loved by Guests" oteli, plajda deniz gören lüks çadırlarıyla kişiye özel bir korsan yaşamı arayanlar için kusursuz bir dinlenme noktası. İster hamaklarda yayılın, ister gizli hazineleri aramak üzere şnorkelle dalın... Burası içinizdeki korsanı kucaklamak ve adanın sunduğu her şeyi keyfetmek için muhteşem bir üs.

Anegada Beach Club’ta gecelik 830 TL’ye konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

Gallows Point Resort,  dalgalarla boğuşmaktan bitkin düşen korsanların kıyıya vurdukları Deadman’s Koyu’ndan 24 km. uzaklıkta yer alıyor. Korsanlığa özenenlere mükemmel bir ortam sunan bu ‘Loved by Guests’ otelinde gecelik 1,085 TL’den başlayan fiyatlarla konaklamak mümkün. Daha fazla bilgi veya rezervasyon için Hotels.com’u* ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını arayanlar, özel fiyatların ve saklı hazinelerin sırrını çözmek için  Hotels.com™ Rewards’a göz atabilirler. 10 gecelik rezervasyon yapan gezginler, okyanustaki seyahatlerine devam edebilecekleri bir Ödül Gecesi kazanacaklar.**

*Belirtilen fiyatlara vergiler ve hizmet bedelleri dahildir ve rezervasyon yapılan anda mevcut olan fiyatlar geçerlidir. Belirtilen tüm fiyatlar 22 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli doğru fiyatlardır.

** Ödül Gecesi’ne vergiler ve hizmet bedelleri dahil değildir. Ücretsiz gecenin değeri, 10 gece toplamının ortalamasına göre belirlenir. Hotels.com portal üzerinden kayıt ve rezervasyon mümkündür. iOS ve Android mobil cihazlarından da erişime açıktır.