Rusya elektronik vizeyi ağustosta başlatıyor

Rusya hükümeti, Türkiye de dahil toplam 18 ülkenin vatandaşları için Vladivostok Limanı'ndan elektronik vize ile Rusya'ya giriş uygulamasını başlatıyor.


Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Türkiye'nin de aralarında yer aldığı 18 ülkenin vatandaşlarına Vladivostok Limanı'ndan elektronik vize ile Rusya'ya giriş uygulamasının 1 Ağustos 2017 tarihinde başlayacağını açıkladı.


Sputnik Türkiye'nin bilirdiğine göre haftalık basın toplantısında konuşan Zaharova, sözlerine "Ülkelerin vatandaşlarının Vladivostok Limanı'ndaki kontrol noktalarından elektronik vize verme uygulamasına geçişin 1 Ağustosta başlaması planlanıyor," diye başladı.

Uygulama kapsamında Türkiye, Cezayir, Bahreyn, Brunei, Hindistan, İran, Katar, Çin, Kuzey Kore, Kuveyt, Fas, Meksika, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Suudi Arabistan, Singapur, Tunus ve Japonya vatandaşlarına elektronik vize verileceğini kaydeden Zaharova, ülkeye girişten dört gün önce dışişleri bakanlığı sitesinden fotoğraflı başvurunun ardından onay alınması durumunda bu vizenin 30 gün geçerli olduğunu ve Rusya topraklarında 8 gün kalma imkânı verdiğini söyledi.