Sırp turizm yazarı Alanya’da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yetkilisi Elvan Güneş “Karşılıklı vize muafiyeti anlaşmamız olan Sırbistan’da ülkemiz ve Alanya’nın adını daha fazla duyurmak istiyoruz,” dedi.


Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), yurt dışında tanıtım çalışmalarına yabancı yazarları ilçeye davet ederek sürdürüyor.

Bu çerçevede, ALTAV Yetkilisi Elvan Güneş’in Sırbistan’da düzenlenen turizm fuarında görüştüğü Turizm Yazarı Ivana Dukcevic, Alanya’ya geldi.

2015’de 178 bin, 2016 yılında da Türkiye’ye Sırbistan'dan 110 bin 594 kişinin geldiğini söyleyen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, şunları ifade etti:

“Sırbistan’dan yılda yaklaşık 4 milyon kişi yurt dışına çıkıyor. Biz de ülke ve Alanya olarak bu pastadan daha fazla pay alabilmek için çabalıyoruz. Bu yıl fuarda tanışma fırsatı bulduğumuz turizm kitapları ve blog yazarı Sırp Ivana Dukcevic’i Alanya’da ağırlıyoruz. Hedefimiz karşılıklı vize muafiyeti anlaşmamız olan Sırbistan’da ülkemizin ve Alanya’mızın adını daha fazla duyurmak.”