Tatilcilerin gözdesi Çeşme’de yazlık fiyatları el yakıyor

Sahibinden.com, Ege Bölgesi’ndeki yazlıklara ilişkin Sahibinden.com Emlak Endeksi* Nisan 2017 verilerini açıkladı. Tatilcilerin gözdesi Çeşme’deki yazlıkların ortalama metrekare fiyatı 7.261 TL’ye ulaştı.

Sahibinden.com, yaz ayları yaklaşırken Ege Bölgesi’nin gözde tatil yerleşimlerinden İzmir, Aydın ve Muğla’nın yazlık bölgelerinde bulunan yazlıkların fiyat değişimlerini ortaya koydu.


Sahibinden.com Emlak Endeksi Nisan 2017 ayı verilerine göre son üç senede yüzde 55,58 artarak 7.261 TL’lik ortalama metrekare fiyatına ulaşan İzmir’in Çeşme ilçesi en pahalı yerleşim yeri oldu. Bodrum’da ise satılık konut metrekare fiyatları son üç senede yüzde 67,58 artarak 6.833 TL oldu. Bodrum’u, son üç senede yüzde 69,77 artış kaydeden 4.316 TL’lik metrekare fiyatı ile Marmaris takip ediyor.

Sahibinden.com Emlak kategorisinde Ocak - Nisan  2017 döneminde yazlık beldelerde girilen satılık yazlık ilan oranlarını da açıkladı. Verilere göre 2017’nin ilk dört aylık döneminde en çok satılık ilanı girilen yazlık ilçe Kuşadası oldu. Kuşadası’nı girilen ilan oranlarına göre sırasıyla Sakarya’nın Karasu ilçesi ve yine Aydın’ın Didim ilçesi takip etti.