TÜRKODER: Bayram küçük otelcilere nefes aldıracak

Genel Başkan Çelik "Ramazan Bayramı ve hemen arkasından başlayacak yüksek sezon küçük otelciye nefes aldıracak," dedi.


Türkiye Küçük Oteller Derneği (TÜRKODER) Genel Başkanı Mehmet Çelik "Ramazan Bayramı ve hemen arkasından başlayacak yüksek sezon küçük otelciye nefes aldıracak," şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak konuşan Çelik, Ramazan Bayramı ve hemen arkasından başlayacak yüksek sezonun küçük otelciye nefes aldıracağını ifade etti.


Kendilerini tek teselli edecek durumun bayramla birlikte ortaya çıkacağını umduklarını belirten Çelik, şunları söyledi:
"Yıllardır yüksek sezona denk gelen Ramazan Bayramı, önümüzdeki yıllarda orta sezona denk gelerek bir nebze turizmcinin yüzünü güldürecek. Öte yandan, ister istemez Kurban Bayramı yüksek sezona denk gelerek ekstra avantaj olma özelliğini yitirecek. Uzun bayram tatilleri yurt dışını cazip kılarken kısa tatiller iç turizmi canlandırır."

Çelik, Türk turizminin zor bir dönemden geçtiğine işaret etti ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan turizmin elinden tutup, turizmciye destek olmalarını beklediklerini kaydetti.

Kredi erteleme, ucuz kredi ve çeşitli sübvansiyonların sektöre nefes aldıracağını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Bakanımızın bu konuda bizlere destek olacağına inancımız sonsuzdur. Bu vesile ile Türk turizminin yüz akı, Türk misafirperverliğinin en başarılı uygulayıcısı olan küçük otelciler olarak halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, güleryüzümüzle kendilerini küçük otellerimize bekliyoruz."

Dünya