Van'da doluluklar yüzde 100

Ramazan Bayramı için kente gelen İranlı turistler esnafa adeta erken bayram yaşattı. Bayramı fırsat bilen Arap turistler de İstanbul'a akın etti... 


Geçen hafta otellerdeki doluluk oranları yüzde 10 civarında olan Van'da ,turistlerin akın etmesiyle birlikte yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.

Ramazan Bayramı arifesinde kentin çeşitli kesimlerindeki pazaryeri ve alışveriş merkezlerinde bayram hareketliliği görülüyor. Bayram alışverişini son güne bırakanlar ve kente alışveriş için gelen İranlı turistler, kent merkezindeki çarşıda şeker, lokum, çikolata ve giyim tezgahlarına yoğun ilgi gösterdi.

Arap turistler İstanbul'a akın etti

Bu arada Ramazan Bayramını fırsat bilen  Arap turistler de İstanbul'a akın etti. Atatürk Havalimanı'nda Arap turistler büyük bir yoğunluk oluşturdu.

Ramazan Bayramı nedeniyle memleketlerine, yurt dışına veya tatil beldelerine giden vatandaşların boşalttığı İstanbul, Arap turistlere kaldı. Tatilini geçirmek için İstanbul’a gelen Araplar, Atatürk Havalimanında yoğunluğa neden oldu. Özellikle Katar, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen'den çok sayıda turist tatil için İstanbul'u tercih etti. Öte yandan İran'dan da çok miktarda turist İstanbul'a geldi.