9. Uluslararası Karikatür Yarışması başvuruları başlıyor

Karikatürcüler geçmişten günümüze tatil alışkanlıklarımızı çizecek.


Er Yatırım ana sponsorluğunda düzenlenen 9’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, bu sene geçmişten günümüze uzanan tatil alışkanlıklarına projeksiyon tutacak.  Başvuruların 31 Aralık 2017 tarihine kadar süreceği yarışmanın kazananları, 28 Nisan 2018 tarihinde Four Points by Sheraton İzmir otelinde düzenlenecek olanödül töreninde açıklanacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Er Yatırım ana sponsorluğunda düzenlenen 9’ncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, bu sene “Geçmişten Bugüne Tatiller” başlığı taşıyacak.  Anatolia Turizm Akademisi'nce düzenlenen yarışma ile toplumsal alışkanlıklara göre şekillenen tatil konusuna çizerlerin penceresinden bakarak Türkiye’nin dünya turizmindeki çok sesli yönünün yeni başlıklarla zenginleştirilmesi hedefleniyor. Başvuruların başladığı yarışma için son başvuru tarihi 31 Aralık.

Yetişkinler ve Gençler kategorilerinde yarışacaklar

Dünyada önde gelen yarışmalardan biri olan Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'na Yetişkinler ve Gençler olmak üzere iki kategoride başvuru kabul ediliyor. Yetişkinler kategorisine 17 ve üstü karikatür sanatçıları katılabilirken, gençler kategorisine ise 16 ve alt yaşlardan katılım kabul ediliyor. Yarışmaya geçen yıl 63 farklı ülkeden 475 karikatür sanatçısı 920 eserle katılmıştı.

Four Points by Sheraton İzmir Oteli ev sahipliği edecek 

Yarışmanın ana sponsoru Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan ÇELİKKANAT  “5 yıldır desteklemekten mutluluk duyduğumuz yarışmamız ile hem turizm hem de sanatsal açıdan Türkiye’nin tanıtımına katkı sağladığımıza inanıyoruz. Bu sene yarışmanın ödül töreni ve sergisine, Er Yatırım olarak Eylül ayında açılışını gerçekleştireceğimiz Four Points by Sheraton İzmir Oteli’mizde ev sahipliği yapacak olmaktan ötürü de ayrı bir heyecan içerisindeyiz” dedi.