Adana’da lezzet festivali düzenlenecek

Adana’da 6, 7, 8 Ekimde Adana Lezzet Festivali düzenlenecek.


İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi Altunsu ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Adana Lezzet Festivali hakkında ayrıntılı olarak bilgi verdi.

Festival hazırlıkları ve içeriğine ilişkin  açıklamada, Adana Valiliği’nin himayesinde düzenlenecek olan festival günleri boyunca kentin farklı noktalarında kurulacak olan "Gastro Şov" sahnelerinde ünlü Adanalı ustaların ve şeflerin farklı Adana lezzetlerini hazırlama şovlarının sergileneceği, Adana mutfağı ve lezzetleri üzerine çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği, tüm Türkiye’den gelecek misafirlerin ve lezzet tutkunlarının kendi beğenilerine göre istedikleri atölyelere katılma şansı bulacağın ifade edildi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan ve her ilçesi farklı turistik zenginliğe sahip olan Adana’nın turizmin her çeşidinden yararlanılacak zenginliklere sahip olduğuna dikkat çekti. Demirtaş “Turizmde çeşitlilik” kavramıyla birlikte, sektörde ön sıralarda yer almaya başlayan “gastronomi turizminin geliştirilmesinin önem taşıdığını kaydetti.

Vali Mahmut Demirtaş 6, 7, 8 Ekimde Adana’nın zengin mutfağının ve yemek kültürünün tanıtılacağı Adana Lezzet Festivali'nin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.