Alper Can Bulçum St. Regis İstanbul Genel Müdürü

Alper Can Bulçum St. Regis İstanbul Genel Müdürü olarak görevlendirildi.


Lüks konaklama anlayışına beklentilerin ötesinde farklı bir boyut getiren, İstanbul’un en gözde noktası Nişantaşı’nda yer alan, Marriott Hotels & Resorts ve Demsa Group ortak projesi St. Regis İstanbul’un genel müdürlük görevine Alper Can Bulçum getirildi.

Sektörde yaklaşık 30 yıllık deneyimi olan Alper Can Bulçum, 1970 yılında doğdu. Lisede Otel Yöneticiliği eğitimi alan Bulcum, 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Otel Yöneticiliği Bölümü'nden mezun oldu.

Geçmişinde satış & pazarlama direktörü, gelirler müdürü ve odalar bölümü direktörü olarak Park Hyatt Baku, The Ritz-Carlton Istanbul, The Ritz Carlton Bahrain, The Regent Almaty otellerinde görev yapmış olan Alper Can Bulçum, 2005 yılında InterContinental Almaty’de ilk genel Müdürlük Görevini üstlendi. Daha sonra The Marmara Istanbul, Burjuman Rotana Dubai, Wyndham Grand Istanbul Kalamış otellerinde Genel Müdürlük yaptı.

En son Wyndham Hotel Grup'a bağlı Ramada Plaza Jumeirah Beach ve Ramada Sharjah Grup Genel Müdürü olarak görev alan Bulçum, 2014 yılında Wyndham Grubu EMEA Bölgesi Yılın En İyi Genel Müdürü ödülü'nü kazandı.