Ataoğlu: Hedef tek tatilde 2 ülke alternatifi sunulması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm Tanıtım Şöleni'ne katılan Turizm ve Çevre Bakanı Ataaoğlu "Hedef tek tatilde iki ülke alternatifi sunulması," dedi.


KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı'nca düzenlenen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm Tanıtım Şöleni Mark Antalya Alışveriş Merkezi’nde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre KITOB, Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi, Acenteler, Üniversiteler, Ticaret Odası, Koop Süt Ürünleri, Emlakçılar Birliği’nin de stantlarıyla katılarak destek verdiği ve yerli ürünlerin sergilenip ikram edildiği etkinliğe yoğun ilgi gösterildi.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın ülke turizmini tanıtmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında Antalya’da tanıtım etkinlikleri düzenlendi.

İki gün süren tanıtım etkinlikleri kapsamında Mark Antalya Alışveriş Merkezi’nde Kuzey Kıbrıs Turizm Tanıtım Şöleni yapıldı. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun da katıldığı şölende, Otello Halk Dansları ekibi, Çağdaş Müzik Derneği, Anadolu Ateşi ve Grup Rötar dans ve müzik gösterisi sundu. Şölende ayrıca yerli ürünler de sergilenip ikram edilerek KKTC tanıtım broşürleri dağıtıldı.

"Kışın da tatilin adresi Kuzey Kıbrıs"

Türkiye’nin değişik illerinde Kuzey Kıbrıs’ı tanıtmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenkediklerini dilegetiren Bakan Ataoğlu, Antalya’da ilgili paydaşlarla temas ve görüşmelerden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtti. Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ta sadece yaz değil kış döneminde de turizm yapılabileceğini bu yüzden yaz döneminde de tanıtım etkinliklerini sürdürdüklerinin altını çizdi.

"Antalya’ya gelen turistler KKTC’ye getirilecek"

Ataoğlu, turizm tanıtım etkinliklerinin gördüğü yoğun ilgiden ötürü memnuniyetini dile getiren Bakan Ataoğlu, Antalya temasları kapsamında gerek KKTC’den gerekse de TC’den sektörün önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda turistlere tek tatilde iki ülke alternatifi sunulması konusunda çalışma başlatılması konusunda mutabakat sağlandığını söyledi ve sözlerini
“Antalya’ya getirilen turistlerin ülkemiz Kuzey Kıbrıs’a da özel deniz seferleri ve havayollarıyla gelebilmeleri için prensipte anlaştık. Umarım en kısa zamanda sektörün de toplantılardaki katkısı sürer ve başlatılan çalışmaların ürünlerini kısa zamanda alırız,” diye sürdürdü.

Kıbrıs Postası