Bir Mizahçıyla Dünyayı Gezmek

Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen 9. Kadıköy Kitap Günleri'nde okurlarla buluşan Karikatürist Yazar İzel Rozental’in Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan Seyir Hali sadece yolculuklardan ibaret bir kitap değil.

Seyir Hali sadece yolculuklardan ibaret bir kitap değil. İzel Rozental'in mizahi diliyle yoğrulan, karikatürleriyle renk kazanan, gezilen yerlere farklı bakış açılarından bakan bir anı kitabı.

Bir Mizahçıyla Dünyayı Gezmek alt başlığını taşıyan Seyir Hali Rozental’in mizahî diliyle yoğrulan, karikatürleriyle renk kazanan, gezilen yerlere farklı bakış açılarından bakan bir anı kitabı olma özelliği de taşıyor.

Marsilya’dan Napoli’ye, Vietnam’dan Hindistan’a

Marsilya’dan Napoli’ye, oradan Saint-Tropez’e, Vietnam’a ve Hindistan’a uzanan yolculuğu boyunca seyir defteri tutan İzel Rozental, Seyir Hali kitabını fotoğraf üzerine çizimlerle ve karikatürlerle süslemiş.

Kitabının giriş kısmında herkesin başına gelebilecek sıradan olayları, üzerine biraz tuz biber serperek nakletmekten ve okurlarıyla paylaşmaktan başkaca niyetinin olmadığını söyleyen Rozental: ‘’Yediklerim, içtiklerim zaten ziyan oldu, bari gördüklerimi paylaşayım dedim...’’ diyor.