En büyükleri geliyor

19 katlı, 5.714 yolcu taşıma kapasiteli, 171.598 gross tonluk ve 316 metre uzunluğundaki dünyanın sekizinci harikası olarak nitelendirilen MSC Meraviglia gemisinin isim verme ve denize indirme töreni 3 Haziran 2017 Cumartesi günü Sophia Loren’in himayesinde gerçekleştirilmişti. 

Yaklaşık 892 Milyon euroya inşa edilen MSC Meraviglia’nın görkemli töreni esnasında, MSC Cruises yönetimince MSC World Class olarak adlandırılan en büyük ve inovasyon harikası gemilerinin müjdesi verilmişti.

MSC Cruises’un 9 milyar euroluk yatırım planı çerçevesinde, üretilen ve üretilecek olan  Meraviglia, Meraviglia Plus ve Seaside sınıfı gemilerinin yanı sıra, dünyanın en büyüğü olacak World Class sınıfı 4 adet gemi, 2022-2026 yılları arasında denizlerde boy gösterecek.

200.000 gross tonluk devasa gemiler, bugün dünyanın en büyüğü olarak bilinen yolcu gemisinden 70 yolcu daha fazla kapasiteye sahip olacak. 330 metre uzunluğunda, 2.760 kabin ve 6.850 yolcu kapasitesinde yapılacak olan MSC World Class gemileri üretilmiş en büyük yolcu taşıma kapasiteli gemiler olacak.

Sanatsal bir tasarımla üretimi yapılacak olan gemilerin “Y” şeklindeki tasarımı deniz manzarasını adeta kucaklayacak bir izlenim yaratacak. MSC World Class gemilerinde bu özel tasarım sayesinde, Balkonlu kabinler çok daha fazla yer alacak.

MSC Cruises dünyanın en modern ve en üstün teknolojileriyle donatacağı World Class sınıfı gemilerinde, müşteri odaklı yenilikleri de hizmete açacak. Misafirlerin hoşuna gidecek tarzda Aile dostu bir tatil köyü konsepti, cam havuz Lounge’u ve olağanüstü panoramalı güvertesiyle cruise seyahatinin standartlarını yükseltecek.