Ferit Şahenk İsviçre'de otel satın alıyor

Daha önce Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve İspanya’da peş peşe otel alan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, bu kez İsviçre'de otel alıyor.


Türkiye’de yeme-içme yatırımlarına bir süre ara veren Doğuş Grubu’nun Patronu turizmde ise uluslararası pazarlardaki varlığını artırıyor. Daha önce Yunanistan, Hırvatistan, İtalya ve İspanya’da peş peşe otel alan Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in yeni gözdesi İsviçre.

Şahenk’in görüşmeleri sona erdirdiği otel, İsviçre’nin incisi olarak kabul edilen Lucerne Gölü’nün hemen kıyısında yer alan Weggis Park Hotel.

Kerim Ülker'in Dünya gazetesinde yazdığına göre 1875 yılında Hotel Bellevue adıyla kurulan oteli almak için Şahenk’in  birkaç hafta önce Dogus Health und Wellness AG adlı bir şirket kurduğu ifade ediliyor. 142 yıllık tarihi otel için Şahenk’in 50 milyon İsviçre Frankı yani 184 milyon lira ödeyeceği kaydediliyor. Şahenk’in Lugano merkezli otelcilik grubu Chenot ile de tesisin işletimi konusunda görüştüğü gelen duyumlar arasında.

Eylülde restore edilecek 2018’de kapılarını açacak

20 yılda 70 milyon franklık yatırım yapılan tesis için Şahenk’in 50 milyon frankı gözden çıkarması anlaşmanın kısa sürede imzalanacağını işaret ediyor. 52 suit odası, iki restoranı olan Weggis Park Hotel’in eylül ayında kapanacağı konuşuluyor. Bunun nedeni ise binanın restorasyon sürecinin başlayacak olması. Hatta 30 Eylül’den itibaren otelin tamamen boşaltılacağı, SPA, balo salonu gibi alanların yenileneceği, 40 yeni odanın tesise kazandırılacağı iddia ediliyor. 2018’de sağlık ağırlıklı bir turizm tesisi olarak tekrar hizmete girmesi planlanan otel, dünyaca ünlü isimlerin uğrak yeri. Otelin son ziyaretçileri ise Brezilya Futbol Milli Takımı oyuncuları.

Lüks seyahate girdi

Öte yandan, Doğuş Grubu, Türkiye'deki turistik  yatırımlarına lüks seyahat ve tatil programları ile devam ediyor.

Grubun bağlı ortaklığı Gestin Turizm ve Antur Turizm, kişiye özel lüks tatil ve seyahat programları düzenleyen Icons and Styles Turizm şirketine ortak oluyor. Göktuğ İşisağ ve Koray Şahmalı'nın sahip olduğu Icons and Styles dünyanın her tarafına kişiye özel turlar düzenliyor ve lüks segmentte hizmet veriyor. Şirket ayrıca etkinlik ve düğün organizasyonları da gerçekleştiriyor.