Fransız polisi tatilcileri soyan çetenin peşinde

Fransa’nın güneyinde "tatil yolu" olarak bilinen A9 Otoyolu'nda son günlerde tatilcileri silah tehdidiyle gasbeden suç çetesinin yakalanması için özel polis ekibi kuruldu.


Le Point dergisinin internet sitesinde, otoyol hırsızlık çetesinin eylemlerini filmlerde görülebilecek derecede şaşkınlığa yol açan olaylar diye nitelendirildi.

Habere göre soygunlar, Fransa’nın güneyindeki turistik şehirler ve tatil merkezlerine ulaşımın sağlandığı A9 Otoyolu'nda gerçekleştirildi.

Otoyolda seyreden tatilcilerin araçlarını takip eden soyguncular, hedef olarak belirlediklerini sıkıştırarak durmaya zorluyor. Maskeli bu soyguncular, daha sonra araçlardaki sürücü ve yolcuları tehdit ederek para, cep telefonu, tatil eşyaları, el çantası ve üstlerinde taşıdıkları takıları gasbediyor.

Şimdiye kadar bu şekilde çok miktarda olayın meydana geldiği belirtilen haberde, soyguncuların silahlı olduğu ve durmayan sürücülerin araçlarına çarparak durmaya zorladıkları da kaydedildi.

Araç terk edilmiş olarak bulundu

Fransız emniyet yetkililerinin maskeli soygunculara dair çok sayıda şikayet aldıklarını söylediği aktarılan haberde, son olarak Nimes kenti yakınında jandarma tarafından takip edilen şüphelilerin kaçtığı belirtildi. Soyguncuların kullandığı araçlardan birinin Beaucaire kenti yakınında terk edilip yakılmış olarak bulunduğu bildirildi..

Fransız emniyeti, maskeli otoyol soyguncularını yakalamak için özel bir araştırma ekibinin kurulduğunu, A9 Otoyolu ve çevresinde arama çalışmalarının yoğunlaştırıldığını duyurdu.

Hürriyet