Halkbank Türkiye’nin kültür haritasını çıkarıyor

“Halk İster Halkbank Yapar” anlayışıyla bankacılık faaliyetlerinin yanında toplumun faydasını da gözeten işlere imza atmayı amaçlayan Halkbank, yeni dijital kültür platformu Kültür ve Yaşam sitesini faaliyete geçirdi.

Halkbank, Türkiye’nin kültür ögelerini, yöresel yiyeceklerini, doğal güzelliklerini, müzik, sinema ve edebiyat gibi kültür yaşamının tüm bileşenlerini kısa ve eğlenceli içeriklerle bir araya getirdi.

Kulturveyasam.com adresinde faaliyete geçen Kültür ve Yaşam sitesi, geçmişin mirasını ve bugünün değerlerini gelecek kuşaklara aktararak yaşatmayı amaçlıyor. Yediden yetmişe herkese hitap eden sitede yer alan içerikler, liste formatıyla okurlarla buluşuyor.

Projenin Türkiye’nin önde gelen kültür ve yaşam platformu olması amacıyla yola çıktıklarını ifade eden Halkbank Kurumsal İletişim Daire Başkanı Neşet DERELİ şunları söyledi;

“Halkbank olarak; bankacılık faaliyetlerimizle ekonomiye sağladığımız desteği, tüm toplumsal alanlara yansıtmak için çalışıyoruz. Bu anlayışla hayata geçirdiğimiz Kültür ve Yaşam sitesi uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir projeydi. Bu platformla ülkemizin zengin kültürünü tanıtmayı, unutulan değerleri hatırlatarak geniş bir arşivi genç kuşakların bilgisine sunmayı amaçlıyoruz. Sahip olduğumuz ortak birikimi Türkiye’nin her yanına taşıyabilmek için pratik, çağdaş, kolay ulaşılabilir bir akış oluşturacağız. Platformu yeni içeriklerle sürekli yaşayan ve gelişen bir mecraya dönüştürmeyi arzu ediyoruz.”.

Düzenli olarak güncellenecek platformda Anadolu’nun güzellikleri, tatil rotaları, geleneksel Türk mutfağı gibi farklı konularda hazırlanacak içerikler liste formatında yer alacak.

Halkbank Kültür ve Yaşam sitesi http://www.kulturveyasam.com/ linkinden gezilebiliyor.