"Antalya ile yarışabilecek fazla yer yok"

Vali Karaloğlu "Turizm altyapısı, hizmet kalitesi, bu sektörde çalışan yetişmiş insan gücü ve kalitesi bakımından Antalya ile yarışabilecek dünyada çok fazla yer olduğunu düşünmüyorum," dedi.


Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizm altyapısı, hizmet kalitesi ve bu sektörde çalışan yetişmiş insan gücü bakımından dünyada Antalya ile yarışabilecek çok fazla bölge olduğunu düşünmediğini söyledi.


Karaloğlu, kentte turizm sezonunun çok iyi geçtiğini, geçen yıla göre gelen turist sayısında önemli artış olduğunu ifade etti.

Turizmin başkenti Antalya'ya yeni tesislerin kurulduğunu bildiren Karaloğlu, Rusya pazarının çok iyi gittiğini, Avrupa ülkelerinden de turistlerin kenti ziyaret ettiğini anlattı.

Kentin tanıtımı için pek çok ülkeyi gezdiğini söyleyen Karaloğlu, Antalya'daki otellerde verilen hizmetten memnun olduğunu söyledi. Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Turizm altyapısı, hizmet kalitesi, bu sektörde çalışan yetişmiş insan gücü ve kalitesi bakımından Antalya ile yarışabilecek dünyada çok fazla bölge olduğunu düşünmüyorum. Tesislerimiz yeni, hala yapımı devam eden tesisler de var."

Karaloğlu, Antalya'nın doğal güzelliklerinin tartışmasız olduğunu, alternatif turizm için daha fazla tanıtım yapılması gerektiğine işaret etti.

Karaloğlu, turizmi havalimanı ile otel arasında olmaktan çıkarmak, alternatif turizm noktalarını, kentin tarihi, kültürel dokusuyla buluşturmak gerektiğini söyledi.

Yakın zamanda turizmcilerle Moskova'da bir restoranda yemek yediklerini anlatan Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çay ve dondurma istedik. Havaalanına gideceğiz, acelemiz olduğu için Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanımız üç defa gidip, mutfakta görüşerek servis alabildi. Biz orada oturmaya devam etsek belki 1,5-2 saat servis bize ulaşmayacak. Bir kere bizim servis kalitemiz, hizmetimiz çok iyi."