KKTC'de turizm ve otelcilik pazarlama ve yönetim knferansı

AHTMM Turizm ve Otelcilik Pazarlama ve Yönetim Konferansi KKTC'de başladı.


2011 yilindan bu yana Türkiye, Yunanistan, Tayvan, Mauritius, Japonya ve Çin’de düzenlenen “Advances in Hospitality and Tourism Marketing and Management” (AHTMM –Turizm ve Otelcilik Pazarlama ve Yönetim Konferansi) adli dünyaca ünlü uluslararasi konferansin yedincisi 10 ile 15 Temmuz 2017 tarihleri arasinda Dogu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ev sahipliginde Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti’nde gerçeklestiriliyor.

DAÜ Turizm Fakültesi Dekani Prof. Dr. Hasan Kılıç’in konu ile ilgili açiklamasına göre dünyanin her kitasindan onlarca ülkeden Kuzey Kibris’a gelecek olan yüzden fazla konferans katilimcisi, Kuzey Kibris’a iliskin gerçekleri ve sahip oldugumuz turizm potansiyelini yerinde tecrübe etme imkanina sahip olacak. Turizm ve konaklama isletmeciligi alanindaki akademik çevrelerce en bilinen uluslararasi konferanslar içerisinde yer alan AHTMM konferansi kapsaminda; turizm potansiyelinin bilimsel veriler ve profesyonellerin uygulama sonuçlari isiginda tartisilmasi, uygulanabilir öneriler gelistirilerek potansiyel farkindaligin artirilmasi ve harekete geçirilmesi, sorunlarin turizm akademisyenleri, ilgili kamu bürokratlari ve sektör temsilcileri gözüyle irdelenmesi ve çözüm önerileri gelistirilmesi hedeflenmektedir.

Bu dogrultuda, KKTC turizmi kaynaklarinin tanitilmasi olmak üzere, bilgi ve deneyimlerin paylasilmasi, kazanimlarin saglanmasi, turizm potansiyelinin degerlendirilerek gelistirilmesi amaçlanmaktadir. Bu çerçevede, akademik degeri yüksek, ülkemiz turizminin gelistirilmesi hedefine isik tutacak konularda hazirlanacak olan bildiriler sunulacaktir. Dünya’daki basarili ve ögretici turizm sektörü uygulama örnekleri bir araya getirilerek bildiri kitapçigi araciligi tüm Dünya’daki turizm paydaslari ile paylasilacaktir. Konferans ile ilgili diger tüm bilgilere www.ahtmm.emu.edu.tr adresinde ulasilabilir.

DAÜ Turizm Fakültesi Dekani Prof. Dr. Hasan Kiliç, Kuzey Kibris’taki tüm turizm sektörü paydaslarini konferansa davet ederek bu konferansin ülkemiz turizm sektörünün gelisimi yolunda çok önemli ve özel bir konferans oldugunun altini çizdi. Bu önemli konferansin açilis töreni ise 11 Temmuz 2017 Sali günü, saat 11:00’de, Rauf Raif Denktas Kültür ve Kongre Sarayi’nda gerçeklestirilecek.