Kuveyt-Bodrum tarifeli uçuşları başladı

THY'nin yaz sezonuna özel olarak planladığı Kuveyt ile Milas-Bodrum havalimanlarının arasındaki tarifeli ilk direkt uçuş gerçekleştirildi. Su takı ile karşılanan ilk uçakla 169 yolcu geldi.

Türk Hava Yolları (THY) yaz sezonuna özel planladığı Kuveyt ile Milas-Bodrum havalimanları arası tarifeli direkt uçak seferleri başladı.

Kuveyt'teki yoğun yolcu trafiğine alternatif olması amacıyla düzenlenen ilk uçuş gerçekleştirildi.

Kuveyt Havalimanı'ndan 169 yolcuyla havalanan THY'ye ait uçak Milas-Bodrum Havalimanı'na geldi.

Su takı ile karşılanan uçaktan inen yolculara THY ve havalimanı yetkililerince gül takdim edildi.

THY Bodrum Satış Müdürü Turan Yardımcı,  yolculara en uygun alternatifleri sunmak amacıyla farklı seferlere başladıklarını açıkladı.

Kuveyt'ten Milas-Bodrum Havalimanı'na ilk kez tarifeli sefer düzenlendiğini bildiren Yardımcı "Uzun yıllardır direkt tarifeli sefer yapılmıyordu. Charter seferler oluyordu ancak bu kez direkt uçuş yapıldı. Zaman içinde arzu ettiğimiz doluluk oranlarına ulaşmayı hedefliyoruz," dedi.

7 ekime kadar 3 bin yolcu bekleniyor

Yardımcı, yolcuların direkt uçmanın rahatlığına kavuştuğunu söyledi.

İlk uçuşta ciddi bir balık taşımacılığının da söz konusu olduğunu anlatan Yardımcı, sözlerini "Yöremizin önemli unsurlarından olan balık taşımacılığını da aynı seferlerle gerçekleştirecek olmamızın gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz için yararlı işler yapmayı hedefliyoruz," diye sürdürdü.