Marmaris'te işletmelere hanutçuluk cezası

Marmaris'te hanutçuluk yoluyla turistleri rahatsız ettikleri tespit edilen 13 işletmeye üç ile 10 gün arasında kapatma cezası verilirken 25 işletmenin ise kapatılması için işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Gelen ihbarları değerlendiren Marmaris Emniyet Müdürlüğü ekipleri  hanutçuluk edilen işletmelerde denetimlerini artırdı. 


Marmaris Kapalı Çarşı, turistik İçmeler ve Armutalan Mahallesi’nde haklarında ihbar olan 50 işletme bir hafta takibe alındı.

Aralarında kuaför bile var

MOBESE ve kameralı sivil polis ekiplerinin kayıtlarından hanutçuluk edildiği belirlenen iki günübirlik gezi teknesi, yedi restoran, üç butik ve bir kuaför olmak üzere 13 işletmeye 3 ile 10 gün arasında kapatma cezası verildi. Turistlere rahatsızlık verdiği tespit edilen 25 işletmenin kapatılması için ise işlemlerin devam ettiği bildirildi.

Önce uyarıldılar

Marmaris Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, özellikle yabancı turistlerin rahatsız edilmemesi için önce uyardıklarını, dinlemeyen işletmeleri ise MOBESE ve sivil polislerin kamera çekimleri ile takip ettiklerini belirtti.

Kaymakamlık kararı ile 15-90 gün kapatma cezası uygulanan işletmelerin ruhsatlarının iptali için de belediye ile görüşmelerin sürdüğü açıklandı.