Riva’nın en değerli arazisi satışa çıkıyor

Galatasaray Spor Kulubü’ne ait arazinin 3 milyar 100 milyon liraya satılmasından sonra daha da değerlenen Riva’da Maliye'ye ait 35 bin metrekareye yakın yeni bir arazi daha satışa çıkıyor. Yörenin en değerli arazisi olduğu belirtilen arazi üzerinde turistik işletme var.


İstanbul’da Beykoz ilçesine bağlı Riva’daki araziler gün geçtikçe değerleniyor. Dünya gazetesinin bildirdiğine göre özellikle Galataray Spor Kulübü’ne ait arazinin geçenlerde Emlak Konut GYO'nun açtığı ihaleyle 3 milyar 100 milyon liraya satılmasından sonra popülerliliği daha da artan yörede bir arazi daha satışa çıkıyor.

Bu sefer mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan Riva Mahallesi’nde 212 nolu parselde yer alan 17 bin 687 metrekare büyüklüğe bir alan ile 213 parselde yer alan 16 bin 625 bin metrekarelik iki parsel Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca satışa çıkarıldı. 49 yıllığına işletme hakkı verilecek olan arazi yöredeki emlakçılardan edinilen bilgilere göre yörenin en değerli arazisi.

Arazideki oteli Galip Öztürk işletiyor

Galasaray’ın arazisinden daha değerli olduğu açıklanan arazi üzerinde 186 odalı turizm işletmesi yer alıyor. Riva Turyap Temsilcisi Hikmet Öztürk’ün verdiği bilgilere göre arazinin işletmesi her beş yılda bir ihaleyle belirleniyor.

Hikmet Öztürk, arazdeki turizm işletmelerini ise beş yıldan bu yana Metro Turizm’in Sahibi Galip Öztürk'ün işlettiğini belirtiyor. Galip Öztürk’ün otel markası Legend adıyla işlettiği tesis 35 bin metrekare alan üzerine kurulu. Denize sıfır konumda olan tesisler plajıyla da dikkati çekiyor.

Tesisler, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 57 km mesafede yer alıyor. Arazi için temmuz ayının 24’üne kadar teklifler alınacak. Arazilerin hızlıca değerlendiği Riva’da son 1.5 yılda arsaların metrekare fiyatları 300-400 TL’lerden 1.000 TL’lere gelmiş durumda.