Sarımsaklı sahlinde şezlong şemsiye operasyonu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, zabıta personeli helikopter, sahil güvenlik botu ve güvenlik güçlerinin katıldığı operasyonda, işletmelerin sınırları dışına taşan yüzlerce şemsiye, şezlong, kamelya ve çevre çitleri toplandı.


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı'nın öncülüğünde hazırlıkları  günlerce önceden tamamlanan operasyona 150 zabıta personeli, Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan sağlanan helikopter ve sahil güvenlik botu ile 100 civarında jandarma ve polis katıldı. Ekipler, sabah 05.00 sularında İlçe Jandarma Komutanlığı önünden, çok sayıda tır, kamyon ve iş makineleriyle Sarımsaklı Plajı'na hareket etti.

Eş zamanlı baskın

Gruplara ayrılan ekipler, güvenlik güçleriyle Sarımsaklı Plajı'nın çeşitli noktalarına eş zamanlı baskınlar gerçekleştirdi. Zabıta ekiplerini engellemek isteyen bazı işletme sahiplerini polis ve jandarma engelledi. Ekipler, saat 14.30'a kadar sahil şeridinde bulunan tüm işletmeleri denetledi ve bulunmaları gereken alanların dışına taşanlara müdahale etti.

Beton bloklar yerleştirildi

Alanları dışına taşan yüzlerce şemsiye, şezlong, kamelya ve çevre çitleri, ekiplerce toplandı. Plajdaki işletmelerin sınırları, yetkililer tarafından belirlendi ve sınırlara iş makineleriyle getirilen beton bloklar yerleştirildi. Plajda konuşlandırılarak, fastfood olarak işletilen tır dorsesi ise saatler süren çalışmalar neticesinde bir çekiciye yüklenerek kaldırıldı.