Setur turizm sektörünün öncüsü

Fortune, Türkiye’nin en güçlü 500 sirketini açıkladı. Turizm sektörünün öncüsü Setur oldu.


Turizm, duty free, özel uçak ve helikopter kiralama alanlarinda faaliyet gösteren Setur, Fortune 500 Türkiye arastirmasinda Seyahat ve Tasimacilik Hizmetleri sektöründe havayolu ve demiryolu sirketlerinin ardindan 5’inci sirayi aldi. Setur, zorluklara ragmen basarili bir performansla kapattigi 2016 yilinda turizm sirketleri arasinda öncülügü üstlenirken, 2017 yilinda yeni yatirimlarla yüzde 20 büyüme hedefliyor.

Fortune dergisi, finansal kurumlar ve holdingler disindaki tüm sirketleri kapsayan ve 2016 yili net satis gelirleri esas alinarak gerçeklestirilen Türkiye’nin en güçlü 500 sirketi arastirmasi sonuçlarini açikladi. Setur, 2016 yilinda elde ettigi 1 milyar 270 milyon TL’lik net satis geliriyle Türkiye’nin 148’inci; “Seyahat ve Tasimacilik Hizmetleri” sektörünün, havayolu ve demiryolu sirketlerinin ardindan, 5’inci büyük sirketi oldu. Duty free, özel uçak ve helikopter kiralama alanlarinda da hizmet vererek genis ürün portföyüyle dikkat çeken Setur, sektörü gelecege tasiyan ve büyüten rolünü bir kez daha ortaya koydu.

Yurt içinde 43 yetkili satis acentesi, 250’ye yakin sanal acentesi ve yurt disinda da 90 is ortagiyla 52 yildir turizm sektöründe hizmet veren Setur, 2017 yilinda yeni yatirimlarla yüzde 20 büyümeyi ve öncülügünü korumayi hedefliyor.

“Hizmet anlayisimiz ve genis ürün portföyümüzle büyümeyi sürdürdük”

Konuyu degerlendiren Setur Genel Müdürü Ahmet Sönmez, sunlari söyledi:

“Turizm, duty free, özel uçak ve helikopter kiralama alanlarinda faaliyet gösteren Setur, 2016 yilinda sektörümüzün karsi karsiya kaldigi zorluklara ragmen güvenilir hizmet anlayisi ve farkli kitlelere hitap eden genis ürün portföyü ile büyüme trendini sürdürdü. Bu büyümede geçen yil lanse ettigimiz kisiye özel seyahat yaklasimi sunan Setur Select ve online kanalimiz www.setur.com.tr adresindeki yeniliklerimiz de etkili oldu. Bu basarili performansimizla Fortune 500 Türkiye listesinde turizm sektörünün öncüsü olarak edindigimiz yer bize büyük gurur veriyor. 2017 yilinin sektör açisindan da bir toparlanma dönemi olmasini umuyor, yatirimlarimiza hiz kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda ilk yatirimimizi Mayis ayinda Istanbul’da 3’üncü subemizi Anadolu yakasinin en önemli lokasyonlarindan biri olan Bagdat Caddesi’nde açarak hayata geçirdik. Süregelen yatirimlarimizin da destegiyle 2017 yilini yüzde 20 büyümeyle kapatmak için çalismalarimizi sürdürüyoruz.”