Setur’la bayramda yurt dışı turları

Setur’un yurt dışı turlarıyla bayram tatilinde dünyayı gezin.


Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, Kurban Bayramı tatilinde farklı coğrafyalara düzenlediği, yerel kültürü ve lezzetleri yakından tanımaya olanak veren birbirinden ilginç turlarla misafirlerine dünyayı gezdiriyor.

Setur’un bayram programı arasında ABD’nin batısı ve doğusuna yönelik iki ayrı paket, farklı rotaları izleyen iki ayrı İspanya turu, 4 ayrı rotada İtalya’yı keşfetmeye olanak veren İtalya turları ile Orta Avrupa ve Fransa turları öne çıkıyor.

Setur’un bayrama özel Hindistan-Nepal, Güney Afrika ve Rusya Turları ise tam da seyahatlerinde biraz macera arayanlara göre.

Bask'ın iki yakası (Bilbao-Biarritz-Bordo)

Setur’un İspanya turlarının ilki, Fransa’nın Atlantik kıyısındaki Bordo ve St. Emillion’dan başlayıp St Jean deLuz ile devam ediyor. Tur, İspanya’nın yine Atlantik kıyısında bulunan San Sebastian Bilbao şehirlerindeki şarap tadımları ve dünyaca ünlü Gugenheim müzesi ile sonlanıyor. Şarap meraklıları ve okyanus havası solumak isteyen misafirlerin yoğun ilgi gösterdikleri tur 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Endülüs turu

İspanya turlarının ikincisi olan 27 Ağustos ile 1 Eylül 2017 tarihleri arasındaki Endülüs Turu ise Granada-Sevilla-Malaga kentlerini kapsıyor ve tur programında Alhambra Sarayı veCordoba Camii gibi kültür mekanları ile boğa güreşlerinin çıkış kenti olan Ronda yer alıyor.

4 ayrı rotada İtalya

Setur, Bayram tatilinde İtalya’yı tercih etmeyi düşünenlere dört ayrı seçenek sunuyor. Venedik, Floransa ve Roma’yı kapsayan 26 Ağustos ile 2 Eylül 2017 tarihleri arasındaki Klasik İtalya Turu, Roma’da şehre yakın konaklama, Montecatini konaklama ve Roma’da Vatikan gezisini içeriyor.

31 Ağustos ile3 Eylül arasında planlanan Como Gölü Turu’nda ise misafirler Alp’lerin gölgesinde Avrupa’nın en güzel gölü olan Como gölünü tekneyle dolaşma, Milano’da şehir turu yapma ve İsviçre’ye geçerek Lugano’yu keşfetme olanağı bulacaklar. Ve tabii benzersiz alışveriş fırsatı da tura dahil.

29 Ağustos ile 2 Eylül arasında düzenlenecek üçüncü rotadaki tur ise Sicilya Turu. Seyahat, Catania şehir turu, Taormina’da Etna yanardağı manzarası, The God Father filminin çekildiği Savoca kasabasını, Siracusa’da Yunan ve Roma tiyatrosu ile Barok kent Noto’yu ziyaret gibi kültür gezintilerini kapsıyor.

Toskana turu 30 Ağustos ile 3 Eylül arasında düzenleniyor ve Floransa ile Toskana çevresini kapsıyor.Efsanevi Çan Kulesi ile Ortaçağ’ın yedi harikasından biri olan Pisa, Unesco Dünya Koruma mirası listesinde bulunan, zengin kültür ve sanatı ile “Güzel Kuleler” şehri St. Gimignano, büyüleyici Ortaçağ kenti Siena’yı kapsıyor.

Orta Avrupa ve Fransa için 6 ayrı seçenek

Setur’u Orta Avrupa ve Fransa’ya yönelik turları ise 26 ağustos ile 3 eylül arasında farklı tarihlerde başlayıp biten 6 farklı rotayı izleyecek. İsteyenler Prag-Viyana turunu, isteyenler ise Budapeşte-Prag-Viyana turunu seçebiliyorlar. Ya da Fransa’ya Marsilya & Provence Turu ile Nice ve Cote D'Azur Turu arasında tercih yapıyorlar.

Macera isteyenlere üç öneri: Güney Afrika, Hindistan-Nepal ya da Rusya

Setur Kurban Bayramı tatili için 25 ağustos ile 2 eylül arasında dünyanın güneyine, Ümit Burnu’na inilen ve safari yapılan Güney Afrika turunu da düzenliyor. Bayram tatilinde biraz da macera yaşamak isteyenler Güney Afrika turunu ya da 25 Ağustos- 04 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Hindistan- Nepal turunu seçebilirler. Bu tur Taj Mahal’i ziyaret, Varanasi’de akşam aarti şovu izlemeyi ve dünyanın çatısı Katmandu’da 2 gece konaklamayı da içeriyor. Daha da farklı bir seyahat isteyenler için ise Setur, 29 Ağustos – 3 Eylül tarihleri arasında yapılacak Rusya Turu’nu öneriyor. Tur, Moskova ile St. Peterburg arasında yapılacak tren yolculuğu ile her iki şehirdeki kültürel yerleri ziyareti içeriyor.