Tatilde ev konforunu arayanlar karavanı tercih ediyor

Yaz tatillerini farklı noktalara yolculuk ederek ama bunu ev konforunda gerçekleştirmek isteyenler tercihlerini karavandan yana kullanmaya devam ediyor. 


Sahibinden.com’un yılın ilk altı ayına ilişkin verilerine göre karavana en çok ilgi İstanbul’da gösteriliyor. İstanbul’u sırasıyla, İzmir, Ankara, Manisa ve Antalya takip ediyor.

Türkiye çekme karavan seviyor

Karavan çeşitleri motokaravan ve çekme karavan olarak ikiye ayrılıyor. Çekme karavanlar sundukları maliyet avantajı ve isteğe göre tasarlanabilir olmaları nedeniyle daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Kolay kullanım arayanlar ise tercihlerini motokaravandan yana kullanıyor.

sahibinden.com’un yılın ilk 6 ayı verilerine göre çekmekaravanlar başta İzmir, İstanbul, Ankara, Manisa ve Antalya olmak üzere Türkiye genelinde daha fazla tercih ediliyor. Çekmekaravanların ortalama satış fiyatı 15 bin 750 TL olurken, en yüksek fiyatlı çekmekaravan satışı 83 bin TL olarak gerçekleşti.

İstanbul, Manisa, Ankara, İzmir ve Antalya motokaravanların  çok tercih edildikleri iller olurken ortalama satış fiyatları 46 bin 500 TL olarak gerçekleşti. En yüksek bedelli satış işlemi 200 bin TL’ye tamamlandı.