Turistleri rahatsiz eden işletmelere ceza

Antalya’nın Alanya ilçesinde turistleri kolundan çekip rahatsız ettikleri gerekçesiyle beş işletmeciye yedi gün ticaretten men cezası verildi.


Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlerde yoldan geçen turistleri çığırtkanlıkla rahatsız eden beş işyeri tespit edildi.

Tespit üzerine Bankalar ve Hükümet caddelerinde faaliyet gösteren beş bar ve restoran, Alanya Kaymakamlığı'nın onayı ile bugün mühürlenerek kapatıldı. mühürlenen ve ticaretten yedi gün men edilen işletmelerin, aynı suçu tekrarlamaları halinde cezanın katlanarak artacağı devamında ise ticaretten tamamen men edilecekleri öğrenildi.

Tatil amacıyla Alanya'yı tercih eden turistlerin rahatsız edilmemeleri konusunda Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in kesin talimatının olduğunu söyleyen Zabıta Müdürü Hasan Akın, şöyle konuştu:

"Denetimlerimiz turizm sezonu boyunca devam edecek. Turisti rahatsız ettikleri belirlenen işyerleri benzer cezalara çarptırılacak. Huzurlu bir turizm sezonu geçirmek için tüm işletmelerin kurallara uyması kendi menfaatlerine olacaktır,"

Millyet