Türklerin yeni gözdesi Ukrayna

Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre Türkiye’den Kharkiv’e uçak bileti aramaları son altı ay içinde %114, Kiev’e uçak bileti aramaları ise %105 arttı. 


Türk vatandaşları, artık pasaportsuz olarak sadece yeni kimlik kartları ile Ukrayna’ya seyahat edebiliyor ve Doğu Avrupa'nın güzel ülkelerinden birinin tadını çıkarabiliyor.

Türk vatandaşları artık Ukrayna’ya sadece yeni kimlik kartlarıyla pasaportsuz olarak seyahat edebiliyor. Uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner'ın verilerine göre Kharkiv'e uçuş aramalarında son altı ay içinde %114'lük artış görülürken oran Kiev için %105 ve Lviv için %26 oldu.

Ukrayna’ya ucuz uçak bileti bulmak için

Hem doğası, hem tarihi hem de vizesiz oluşuyla popülerliği gitgide artan Ukrayna’nın pek çok şehrine Türkiye’den doğrudan uçuşlar da mevcut. Her mevsim ayrı güzelliğe sahip olan ülke, Türkiye’ye yakın oluşuyla hafta sonu kaçamağı yapmak için de güzel alternatiflerden. Ukrayna’ya ucuz bilet bulmak için Skyscanner’ın en uygun rezervasyon zamanı interaktif rezervasyon çizelgesine bir göz atmakta fayda var. Ayrıca Skyscanner’ın fiyat alarmı özelliği ile fiyat değişikliklerinden anında haberdar olup ucuza uçulabilir. Ayrıca Skyscanner uygulamasındaki “Hafta sonu kaçamakları” özelliği ile de hafta sonu için en hesaplı seyahat seçeneklerine kolayca ulaşılabilir.

Konaklama anlamında pek çok seçeneğe sahip şehirde her bütçeye uygun otel bulunuyor.